X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Walka ze stereotypami nt. niepełnosprawnych. Został tydzień na zgłoszenia do "Lodołamaczy"

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2020 11:55
Do 15 sierpnia można się zgłaszać do konkursu Lodołamacze. Jego głównym celem jest przełamywanie stereotypów związanych z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/wavebreakmedia

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg zwróciła uwagę na to, że w konkursie Lodołamacze nagradzani są pracodawcy stwarzający przyjazne warunki dla zatrudniania osób z niepełnosprawnościami.

niepełnosprawni winda free shutt-1200.jpg
Ponad 7 mld na inwestycje. MFiPR podsumowało 2 lata programu Dostępność Plus

- To jest bardzo ważne, by aktywność zawodowa zarówno osób sprawnych, jak i osób niepełnosprawnych była duża - podkreśliła minister. Zaznaczyła, że między innymi po to jest zwiększane dofinansowanie do wynagrodzenia dla przedsiębiorców zatrudniających osoby z niepełnosprawnościami. Wynoszą obecnie 1950 złotych w przypadku osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności, 1200 złotych przy stopniu umiarkowanym i 450 złotych w przypadku osób z lekkim stopniem niepełnosprawności. Stwarzane są też warunku, aby osoby niepełnosprawne osiągały coraz wyższe wykształcenie - powiedziała minister Marlena Maląg.

Posłuchaj
00:25 lodo.mp3 Marlena Maląg: aktywizacja zawodowa jest bardzo ważna, w tej kwestii silnie wspieramy osoby niepełnosprawne (IAR)  

Bez barier w różnych miejscach i sytuacjach

Do konkursu Lodołamacze można zgłaszać się w ośmiu kategoriach. Te kategorie to Zatrudnienie Chronione, Otwarty Rynek Pracy, Instytucja, Przyjazna Przestrzeń, Zdrowa Firma, Dziennikarz bez Barier, Lodołamacz Specjalny oraz Super Lodołamacz. Formularze zgłoszeniowe należy wypełnić online poprzez stronę: www.lodolamacze.info.pl

Konkurs Lodołamacze jest organizowany przez Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. Konkurs odbywa się pod patronatem małżonki prezydenta Agaty Kornhauser Dudy.

PolskieRadio24.pl, IAR, md

Czytaj także

Minister rodziny: rząd troszczy się o osoby niepełnosprawne, wzrosną nakłady na ich wsparcie

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2020 12:34
Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg podczas briefingu w Ośrodku Wsparcia Osób Niepełnosprawnych w Warszawie zapewniała, że rząd troszczy się o osoby niepełnosprawne - nakłady na ich wsparcie wzrosną z 15,4 mld zł w 2015 roku do ok. 27,4 mld zł w roku 2020.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyższe dopłaty do wynagrodzeń osób niepełnosprawnych w związku z pandemią koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2020 06:23
- Blisko 30 tys. pracodawców osób niepełnosprawnych otrzymuje dofinansowanie do wynagrodzeń tych osób - informuje Anna Wandzel, dyrektor mazowieckiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Podkreśla, że w związku z pandemią koronawirusa dofinansowanie do wynagrodzeń niepełnosprawnych pracowników znacząco wzrosło.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ponad 7 mld na inwestycje. MFiPR podsumowało 2 lata programu Dostępność Plus

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2020 18:53
Na inwestycje w poprawę dostępności w firmach, organizacjach i urzędach wydano dotychczas ponad siedem miliardów złotych. Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej podsumowało dwa lata rządowego programu Dostępność Plus. Ma on na celu likwidowanie barier architektonicznych i ułatwianie dostępu do budynków, dworców i innych miejsc w przestrzeni publicznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rośnie liczba wakacyjnych przejazdów koleją. Podpowiadamy, jak zaplanować podróż

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2020 15:20
Podróżowanie koleją lubi prawie 70 proc. pasażerów – wynika z ankiety przeprowadzonej przez Urząd Transportu Kolejowego. Szczególnie w wakacje, kiedy drogi do kurortów często się korkują, korzystny czas przejazdu oraz nowoczesny tabor mogą przyciągać do kolei. By podróż była przyjemna i szybka, warto ją wcześniej zaplanować. UTK podpowiada, jak to zrobić.
rozwiń zwiń