X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

BGK wspiera polskie firmy na afrykańskim rynku

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2020 13:12
Firmy eksportujące swoje produkty do krajów w Afryce mogą liczyć na wsparcie Banku Gospodarstwa Krajowego. W ostatnim czasie wykupił wierzytelności z kontraktu eksportowego polskiej firmy Wielton, która dostarczy do Wybrzeża Kości Słoniowej 25 naczep.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne. Foto: shutterstock, Autorstwa Gorodenkoff

Jak podkreśla bank, to siedemdziesiąty rynek na mapie wsparcia BGK i czternasty z Afryki.

Firma Wielton SA sprzeda w Afryce swoje naczepy, ubezpieczając transakcję w KUKE. Teraz BGK wykupuje wierzytelności z tego kontraktu.

Polska firma stawia na afrykański rynek

– Afryka to trudny, ale obiecujący rynek, w którym Grupa Wielton dostrzega potencjał dalszego rozwoju. Z każdym rokiem Wielton Afryka, spółka powołana w 2017 r. na Wybrzeżu Kości Słoniowej, sukcesywnie zwiększa swoją sprzedaż, wchodząc na nowe rynki i intensywnie rozbudowując sieć sprzedaży. Spółka koncentruje się także na rozwoju produktów odpowiadających potrzebom rynku afrykańskiego – mówi dyrektor Wielton Afryka Artur Pietrzak.

Realizacja zamówień od dużych klientów i liderów w branży transportowej rynku afrykańskiego w ramach finansowania sprzedaży eksportowej jest możliwa dzięki współpracy z instytucjami finansowymi Polskiego Funduszu Rozwoju, wspierającymi polski eksport: Bankiem Gospodarstwa Krajowego, współpracującego z Korporacją Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych.

– Pomoc ta gwarantuje bezpieczny przebieg transakcji z klientem i wpływa na realny rozwój spółki Wielton Afryka – podkreślił dyrektor Pietrzak.

Polskie firmy widza potencjał afrykańskiego rynku

Potencjał do podobnego rozwoju widzą też inne firmy i coraz częściej eksportują swoje produkty na rynek afrykański.

Dane za 2019 r. wskazują na około 25-proc. wzrost w handlu. Obecnie udział Afryki w całkowitym eksporcie polskich towarów wynosi 1 proc.

BGK pomaga polskim firmom eksportowym

– W ostatnich dwóch latach pomogliśmy naszym klientom aż na siedmiu rynkach afrykańskich. W Afryce kryje się bardzo duży potencjał. To piąty kierunek eksportowy, zaraz za Białorusią, Rosją, Ukrainą i grupą państw UE, na który przedsiębiorcy chcą pozyskać finansowe wsparcie transakcji w BGK – powiedział Karol Jakubaszek, menedżer w Departamencie Bankowości Transakcyjnej BGK.

Dodał, że jednym z zadań BGK jest wzmacnianie pozycji Polski i polskich firm za granicą.

– Biorąc pod uwagę potencjał rozwojowy Afryki na pewno będziemy wspierać i zachęcać przedsiębiorców do zwiększania obecności na tym kontynencie. Współpraca z nami to dla eksporterów m.in. większe bezpieczeństwo transakcji oraz profity ekonomiczne w postaci niższych kosztów transakcji i zapewnienia płynności finansowej – tłumaczy Karol Jakubaszek.

PolskieRadio24.pl.PAP/DoS, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak koronawirus zmieni gospodarkę - o tym na Europejskim Kongresie Gospodarczym

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2020 13:00
O zmieniającej się w dobie pandemii gospodarce dyskutować będą uczestnicy rozpoczynającego się jutro w internecie Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Z powodu epidemii COVID-19 wydarzenie w tradycyjnej formie spotkań zostało przełożone na początek września.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zielone światło dla większej współpracy gospodarczej na linii Polska-USA. Jakie obszary będzie obejmować?

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2020 16:09
Umacniające się relacje gospodarcze między Polską a USA są ważne nie tylko dla Polski, ale również mają coraz większe znaczenie dla tego największego na świecie mocarstwa gospodarczego. Świadczą o tym wielkie kontrakty energetyczne – dotyczące gazu LNG czy rozwoju energetyki jądrowej, ale również rosnąca obecność amerykańskich firm w Polsce i obroty handlowe, przekraczające już ponad 50 mld dol. rocznie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tarcza antykryzysowa. Przedsiębiorcy mogą już korzystać z rządowych dopłat do oprocentowania kredytów

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2020 14:23
Przedsiębiorcy mogą już korzystać z rządowych dopłat do odsetek kredytów obrotowych. Bank Gospodarstwa Krajowego uruchomił Fundusz Dopłat do Oprocentowania, który jest ważnym elementem Tarczy Antykryzysowej.
rozwiń zwiń