X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Wraca temat płacy minimalnej w 2021 roku. Projektem zajmie się rząd

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2020 07:43
Rząd zajmie się dziś projektem dotyczącym minimalnego wynagrodzenia w przyszłym roku. Zgodnie z projektem rozporządzenia wysokość płacy minimalnej ma wynieść 2800 złotych - mówi wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Przypomina, że propozycja rządu omawiana była na Radzie Dialogu Społecznego, ale partnerom społecznym nie udało się wypracować wspólnego stanowiska.

shutterstock_pieniadze zus 1200.jpg
Pełny ZUS dla wszystkich umów zleceń? Rząd pracuje nad nowymi rozwiązaniami

- Płaca minimalna na poziomie 2800 złotych, a stawka godzinowa na poziomie 18 złotych 30 groszy. Tutaj nie doszło do porozumienia pomiędzy partnerami społecznymi. Solidarność i Związek Przedsiębiorców i Pracodawców poparły rozwiązanie rządowe. Pracodawcy w większości chcieli utrzymać obecną wysokość płacy minimalnej lub podnieść ją jedynie o wskaźnik minimalny - mówił Stanisław Szwed.

Posłuchaj
00:30 szved.mp3 Stanisław Szwed: propozycja rządu omawiana była na Radzie Dialogu Społecznego, ale partnerom społecznym nie udało się wypracować wspólnego stanowiska (IAR)

Zdecyduje rząd

W sytuacji, kiedy rząd nie doszedł do porozumienia z partnerami społecznymi Rada Ministrów, sama zdecyduje o płacy minimalnej. Zgodnie z prawem nie może ona być niższa od zaproponowanej do konsultacji.

PolskieRadio24.pl, IAR, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Eksperci: zatrudnienie i wynagrodzenia w Polsce mają się dobrze, nie spodziewamy się większych zwolnień

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2020 15:05
Wyniki dotyczące wynagrodzeń w Polsce mimo koronakryzysu są dobre, choć zapewne także ze względu na wypłaty w lipcu premii, nagród, a być może również odpraw emerytalnych. Podobnie należy ocenić zatrudnienie, mimo niewielkiego jego spadku. Jednak wydało się, że będzie gorzej - mówili w audycji Rządy Pieniądza w Polskim Radiu 24 eksperci: dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek (Uniwersytet Warszawski) i dr Przemysław Kwiecień (X-Trade Brokers).
rozwiń zwiń

Czytaj także

W ramach postojowego wypłacono już 5 miliardów złotych

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2020 12:14
Blisko 5 mld zł trafiło na konta osób samozatrudnionych i zleceniobiorców z tytułu świadczenia postojowego – przekazała prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska. Wypłacono dotąd łącznie około 2,5 mln świadczeń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe badanie wśród pracodawców. Ekspert: polski rynek pracy jest jednym z mocniejszych w Europie

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2020 10:00
Na rynku pracy mamy stabilizację, choć nie brakuje też firm, które chcą zatrudniać pracowników - wynika z barometru "Perspektywy zatrudnienia" zaprezentowanego przez agencję ManpowerGroup.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stanisław Szwed: przy wychodzeniu z kryzysu rząd stawia na wsparcie społeczne oraz na inwestycje

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2020 11:56
Głos przedsiębiorców, który można było usłyszeć na Forum Ekonomicznym w Karpaczu brzmiał pozytywnie jeśli chodzi o to, jak Polska radzi sobie z wychodzeniem z koronakryzysu, jak wspiera pracodawców i pracowników, a jest to już kwota przekraczająca 135 mld zł. To skutkuje np. niemal najniższym bezrobociem w całej unii europejskiej, na poziomie 3,2 proc. wg Eurostatu – mówił w audycji "Rządy Pieniądza" wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed. W drugiej części gośćmi audycji byli: Andrzej Sadowski prezydent Centrum im. Adama Smitha  oraz Maciej Wośko red. naczelny "Gazety Bankowej".  
rozwiń zwiń