X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Branża turystyczna w dobie pandemii. Będą dodatkowe świadczenia postojowe

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2020 13:36
Dodatkowe świadczenia postojowe z ZUS dla przedsiębiorców z branży turystycznej wprowadza ustawa, która weszła w życie 9 października - przypomina Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: LittlePigPower/shutterstock.com

Jak napisano, od 15 października agenci i przewodnicy turystyczni będą mogli składać wnioski o dodatkowe świadczenia postojowe na Platformie Usług Elektronicznych. Jest to efekt wejścia w życie 9 października br. nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu społeczno-gospodarczym skutkom COVID-19, która uwzględniła agentów turystycznych jako uprawnionych do dodatkowego świadczenia postojowego. Tym samym - jak informuje Rzecznik MŚP - poprawiono niedopatrzenie ustawy z 17 września 2020 r., przewidującą pomoc sektorową dla przedsiębiorstw z branży turystycznej i eventowej poszkodowanych epidemią COVID-19, ale nie uwzględniającą agentów i przewodników turystycznych.

hotel pokój 1200 free
Lepsza sytuacja hoteli we wrześniu. Pomogły wydarzenia biznesowe i kulturalne, i... dobra pogoda

Kto uzyska świadczenie?

Wskazano, że obecnie prawo do świadczenia będą mieli agenci turystyczni, jeśli: rozpoczęli prowadzenie pozarolniczej działalność gospodarczej przed 1 kwietnia 2020 r.; zamieszkują na terytorium RP, mają obywatelstwo RP, Państwa Członkowskiego UE, Państwa Członkowskiego EFTA, Konfederacji Szwajcarskiej lub są cudzoziemcami legalnie przebywającymi na terytorium RP; odnotowali przestój w prowadzeniu tej działalności gospodarczej w następstwie wystąpienia COVID-19; nie podlegają ubezpieczeniom społecznym z innego tytułu, chyba że podlegają ubezpieczeniom emerytalnym i rentowym z tytułu prowadzenia pozarolniczej działalności gospodarczej.

Świadczenie postojowe przysługuje w wysokości 80 proc. kwoty minimalnego wynagrodzenia za pracę ustalanego na podstawie przepisów o minimalnym wynagrodzeniu za pracę, obowiązującego w 2020 r. nie więcej niż trzykrotnie. Jeżeli świadczenie wcześniej zostało już trzykrotnie wypłacone, to nie przysługuje ono ponownie.

Wnioski o dodatkowe postojowe można składać na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

PolskieRadio24.pl, PAP, Rzecznik MŚP, md

Zobacz więcej na temat: turystyka POLSKA GOSPODARKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bon turystyczny do wykorzystania także po wakacjach. ZUS publikuje nowe dane

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2020 14:00
Największe zainteresowanie bonami turystycznymi ZUS zanotował w sierpniu. Rekordowy był 17 sierpnia. Tego dnia dokonano ponad 13,8 tys. płatności bonami na łączną kwotę ponad 9,8 mln zł - poinformował Zakład Ubezpieczeń Społecznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Do branży turystycznej trafi kolejna transza pomocowa". Gowin o pomocy dla przedsiębiorców

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2020 21:02
- Wkrótce do branży turystycznej trafi kolejna transza pomocowa - zapowiedział wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin. Dodał, że "na tyle, na ile pozwolą możliwości polskiego budżetu, pomoc będzie skierowana także do branży gastronomicznej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lepsza sytuacja hoteli we wrześniu. Pomogły wydarzenia biznesowe i kulturalne, i... dobra pogoda

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2020 08:04
Ładna pogoda we wrześniu przedłużyła wakacyjny ruch turystyczny, a w kilku dużych miastach dzięki organizacji wydarzeń biznesowych i kulturalnych nastąpiło lekkie odbicie w hotelach - wskazał Marcin Mączyński z Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego. Dodał, że są obawy przed sezonem zimowym.
rozwiń zwiń