X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

18 tysięcy nowych umów. TFI PZU podsumowuje drugi etap wdrażania PPK

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2020 09:28
Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych PZU liderem rynku Pracowniczych Planów Kapitałowych. Umowy o zarządzanie PPK podpisało z TFI PZU ponad 18 tysięcy pracodawców zatrudniających od 20 do 249 osób. To około 30 proc. pracodawców z tej grupy.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Mat. PZU

Nasz sukces to nie tylko zasługa atrakcyjnej oferty i szerokiego wsparcia, które oferujemy pracodawcom przy wdrażaniu i obsłudze PPK - podkreśla wiceprezes TFI PZU Marcin Żółtek. Pokazaliśmy, że potrafimy zarabiać, skutecznie pomnażając oszczędności pracowników zgromadzone w PPK - dodaje wiceprezes. Wyjaśnia, że w pierwszym, ubiegłorocznym etapie wprowadzania Pracowniczych Planów Kapitałowych umowy o zarządzanie PPK podpisało z Grupą PZU ponad 1000 największych pracodawców.


Posłuchaj
00:28 aftas.mp3 Marcin Żółtek o źródłach sukcesu PPK w TFI PZU (IAR)

Bartosz Marczuk PR1 11.2019 1200.jpg
Wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju: PPK są bardzo bezpiecznym programem

Drugi etap PPK powoli dobiega końca

Wiceprezes Marcin Żółtek przypomniał, że 75 tysięcy mikro, małych i średnich firm miało czas do wczoraj na podpisanie umowy o zarządzanie Pracowniczymi Planami Kapitałowymi. Tak wynika z ustawy o PPK. Polski Fundusz Rozwoju szacuje, że udział pracowników w II etapie wdrażania systemu sięgnie 35-40 procent.

Pracownicze Plany Kapitałowe to dobrowolny i powszechny system długoterminowego oszczędzania. Do programu może przystąpić każdy zatrudniony, który podlega obowiązkowo ubezpieczeniom emerytalnym i rentowym. Oszczędności są tworzone wspólnie przez pracowników, pracodawców oraz państwo.

PolskieRadio24.pl, IAR, md

Czytaj także

Wiceprezes PFR: w czasie kryzysu do PPK przystąpiło kilkadziesiąt tysięcy osób

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2020 11:45
Wartość aktywów PPK przekroczyła 1,4 mld złotych - poinformował wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju Bartosz Marczuk. Jego zdaniem - kryzys przewartościował podejście Polaków do oszczędności.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pracownicze Plany Kapitałowe przynoszą zyski. Ponad 900 zł "na rękę"

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2020 07:58
Na koniec III kwartału 2020 roku przeciętnie uczestnik Pracowniczych Planów Kapitałowych uzyskał zwrot 86 proc. Oznacza to, że na jego koncie jest o 935 zł więcej, niż sam wyłożył z własnej kieszeni – informuje serwis businessinsider.com.pl, powołując się na wyliczenia Instytutu Emerytalnego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Udział w PPK po prostu się opłaca. Znamy wyliczenia zysku w pierwszym roku działania programu

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2020 09:36
Po pierwszym roku działania Pracowniczych Planów Kapitałowych, mimo że był on naznaczony pandemią koronawirusa, widać, że wyniki są dobre u wszystkich uczestników programu. Pracownik pozostający w PPK mógł przez ten czas całkiem dużo "zarobić".
rozwiń zwiń