X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Europejscy menadżerowie wykazują większy optymizm niż w marcu

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2020 11:30
Połowa dyrektorów finansowych w Europie bardziej optymistycznie niż w marcu ocenia perspektywy finansowe swojej firmy - wynika z badania firmy Deloitte. Co trzeci spodziewa się spadku dochodów, a na początku pandemii takie obawy miało 60 proc. respondentów.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: Rawpixel.com/Shutterstock.com

Autorzy badania "European CFO Survey Autumn 2020" firmy doradczej Deloitte zwrócili uwagę na wzrost optymizmu wśród dyrektorów finansowych przedsiębiorstw po rekordowym spadku trzy miesiące temu.

"Połowa badanych - czyli pięć razy więcej niż w marcu - twierdzi, że bardziej optymistycznie niż trzy miesiące wcześniej ocenia perspektywy finansowe swojej firmy" - wskazano w poniedziałkowym komunikacie. Dodano, że mimo wzrostu prognozowanych przychodów, odzwierciedlającego ogólną poprawę nastrojów w Europie, większość firm nie wróciła jeszcze do poziomu sprzed pandemii.


Euroland shutter 1200.jpg
UE: w strefie euro rośnie zadłużenie. To konsekwencja pandemii

Optymizm zależy od branży 

Autorzy badania zwrócili uwagę na różnicę nastrojów w zależności od branży - respondenci z sektora transportu i logistyki oraz wyrobów i usług przemysłowych "przejawiają wyższy poziom optymizmu niż trzy miesiące temu, natomiast w branży turystycznej niemal połowa dyrektorów finansowych wykazuje znaczący spadek optymizmu".

Mimo poprawy nastrojów kierownictwo przedsiębiorstw nadal ma obawy dotyczące tempa powrotu do stanu sprzed kryzysu - 44 proc. badanych spodziewa się powrotu do poziomu sprzed pandemii najwcześniej za rok. "Jedną z trzech najważniejszych obaw, wyrażanych przez respondentów z dwóch trzecich krajów objętych badaniem, jest spadek popytu" - czytamy w analizie Deloitte.


Z badania wynika też, że niemal 40 proc. respondentów planuje zmniejszenie inwestycji w najbliższych 12 miesiącach. "Zaledwie 13 proc. chce inwestować w środki trwałe, takie jak infrastruktura, maszyny i urządzenia" - wskazano w raporcie firmy badawczej.

usd euro shutterstock_241636867 1200.jpg
Bruksela czeka na ambitne plany odbudowy. To wyzwanie również dla samorządów

Cyfryzacja wielką nadzieją w pandemii

Eksperci Deloitte zwrócili uwagę, że pandemia przyspieszyła rozwój gospodarki cyfrowej. Przedsiębiorstwa europejskie starają się doprowadzić do końca proces transformacji cyfrowej, a 60 proc. dyrektorów finansowych planuje zwiększenie inwestycji w automatyzację, oprogramowanie, dane i sieci informatyczne. Digitalizacja jest jednym z trzech kluczowych priorytetów strategicznych niemal w połowie krajów objętych badaniem.


12. edycja „European CFO Survey 2020” objęła 1578 dyrektorów finansowych firm z różnych branż z krajów takich jak: Austria, Dania, Niemcy, Grecja, Islandia, Irlandia, Włochy, Luksemburg, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Rosja, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Turcja i Wielka Brytania. Badanie przeprowadzono między 22 sierpnia a 5 października 2020 r.


PR24/IAR/PAP/sw 


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Minister finansów: przez ostatnie kilka miesięcy gospodarka wróciła na względnie dobre tory

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2020 14:50
- Budżet państwa ma poduszkę finansową, jest w wystarczająco dobrej sytuacji, by ratować gospodarkę - zapewnił szef resortu finansów Tadeusz Kościński. Opowiedział się raczej za pomocą w formie pożyczek, a nie w postaci bezzwrotnego rozdawania pieniędzy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: termin wprowadzenia kolejnych form pomocy dla przedsiębiorców zależy od negocjacji z KE

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2020 17:44
Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że termin wdrożenia kolejnych form pomocy dla przedsiębiorców zależy od postępów negocjacji z Komisją Europejską. To dlatego, że Bruksela musi zaakceptować nowe instrumenty państwowej pomocy dla firm dotkniętych ograniczeniami związanymi z pandemią.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Produkcja przemysłowa w Polsce z najwyższym wzrostem w UE. Nowe dane Eurostatu

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2020 20:11
Produkcja przemysłowa w Polsce, wyrównana dniami roboczymi, wzrosła we wrześniu o 3,3 proc. rdr, po wzroście o 1,4 proc. rdr miesiąc wcześniej - podał unijny Eurostat.
rozwiń zwiń