X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Elektroniczna bankowość coraz popularniejsza. E-bank dobrym rozwiązaniem w dobie koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2020 09:48
Coraz więcej osób w Polsce korzysta z bankowości elektronicznej. W obecnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa jest to najbezpieczniejsza forma kontaktu z bankiem.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock
Posłuchaj
02:21 PR1_AAC 2020_11_18-06-34-11.mp3 Elektroniczna bankowość coraz popularniejsza. E-bank dobrym rozwiązaniem w dobie koronawirusa (Tomasz Matusiak/PR1)

- Liczba klientów, którzy aktywnie korzystają z elektronicznych usług bankowych stale rośnie - mówi Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes Związku Banków Polskich. Jak wskazuje, w pierwszym półroczu ponad 800 tysięcy nowych klientów zaczęło korzystać z e-banków.

- Bankowość elektroniczna to oszczędność czasu, a w dobie pandemii koronawirusa bezpieczeństwo, szczególnie dla seniorów - przekonuje Łukasz Salwarowski, prezes Stowarzyszenia MANKO, wydawcy magazynu "Głos Seniora". Jak mówi, spośród 3 milionów seniorów w Polsce, którzy mają dostęp do internetu, aż 94% korzysta z bankowości internetowej.

umowa 1200.jpg
Na straży interesów klientów. Rzecznik Finansowy podsumował 5 lat swojej pracy

Pamiętajmy o bezpieczeństwie

Systemy bankowości internetowej i mobilnej są bezpieczne. Może się jednak zdarzyć, że oszuści będą próbowali wyłudzić nasze pieniądze - ostrzega Paweł Pilarczyk z portalu ITbiznes.pl. Podkreśla, że najważniejsze jest to, by sprawdzać adres strony internetowej, na której się logujemy - cyberprzestępcy często tworzą łudząco podobne strony, by wyłudzić login i hasło do panelu bankowego.

Ekspert zachęca też, by raz na jakiś czas zmieniać hasło do konta i pamiętać o tym, by było dość silne - nie było wyrazem, ale raczej stanowiło zbiór różnych znaków, w tym także znaków specjalnych. Hasła nie należy też nikomu podawać, w jakiejkolwiek formie - przypomina Paweł Pilarczyk.

Z danych Eurostatu wynika, że 47% Polaków korzysta z bankowości elektronicznej. Z kolei 35 mln osób ma podpisane umowy na usługi, które umożliwiają zalogowanie do bankowości internetowej.​

PolskieRadio24.pl, Program 1 Polskiego Radia, Tomasz Matusiak, md

Czytaj także

Frankowicze wygrali z bankiem spór o 4,2 mln zł. Na razie nieprawomocnie

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2020 14:51
W sporze między bankiem a małżeństwem, które zaciągnęło kredyt na dom we frankach szwajcarskich, Sąd Okręgowy w Warszawie przyznał całkowitą rację frankowiczom. Małżonkowie pożyczyli 2 mln zł, nie dawali rady spłacać rosnących w kosmicznym tempie rat i bank pozwał ich o zwrot aż 4,2 mln zł – informuje toruński dziennik "Nowości". Wyrok nie jest prawomocny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rzecznik Finansowy uruchomił kalkulator dla kredytobiorców. Usługa pomoże wyliczyć należny zwrot

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2020 09:26
Rzecznik Finansowy uruchomił na swojej stronie internetowej kalkulator pozwalający obliczyć kwotę, którą powinien zwrócić bank lub instytucja pożyczkowa w przypadku wcześniejszej spłaty kredytu konsumenckiego. Ze skarg wynikało, że klienci nie wiedzą, jak obliczyć kwotę należnego zwrotu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Badanie: Polacy wydają pieniądze z większą rozwagą niż przed pandemią

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2020 13:43
Jak wynika z badania firmy doradczej EY - ponad jedna trzecia boryka się ze spadkiem dochodów w związku z pandemią, ale rosnące obawy o finanse nie przekładają się na większą redukcję wydatków.
rozwiń zwiń