X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Dotkliwe kary za zatrudnianie na czarno dłużników alimentacyjnych

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2020 09:30
Od 1 grudnia 2020 r. zostanie rozszerzony katalog kar i wykroczeń w kodeksie pracy. Pracodawcy, którzy zatrudniają na czarno lub zatajają wysokość wynagrodzenia podwładnych i w ten sposób pozwalają osobom uchylającym się od płacenia alimentów nie wywiązywać się ze swoich zobowiązań, będą mogli zostać ukarani grzywną wynoszącą do 45 tys. zł – informuje serwis pit.pl.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

Od 1 grudnia 2020 r. pracodawca, który zatrudniania dłużnika alimentacyjnego bez umowy, lub osoba działająca w jego imieniu, może zostać ukarany karą grzywny w wysokości od 1,5 tys. do 45 tys. zł. Kara będzie grozić za zatrudnienie osoby, wobec której toczy się egzekucja świadczeń alimentacyjnych oraz egzekucja należności budżetu państwa powstałych z tytułu świadczeń wypłacanych w przypadku bezskuteczności egzekucji alimentów oraz osoby, która zalega ze spełnieniem tych świadczeń za okres dłuższy niż 3 miesiące.


firma free 1200.jpg
Zmiany w Kodeksie spółek handlowych. Do końca roku pojawi się nowelizacja prawa

Sankcje za zaniżanie dochodów

W sytuacjach, kiedy pracodawca zaniży wynagrodzenie dłużnika alimentacyjnego, również od 1 grudnia 2020 r. może zostać ukarany karą grzywny od 1,5 tys. do 45 tys. zł.

"Karze tej będą podlegać pracodawcy, którzy wypłacą wyższe wynagrodzenie niż wynikające z zawartej umowy o pracę, bez dokonania potrąceń na zaspokojenie świadczeń alimentacyjnych, pracownikowi będącemu osobą, wobec której toczy się egzekucja świadczeń alimentacyjnych oraz egzekucja należności budżetu państwa powstałych z tytułu świadczeń wypłacanych w przypadku bezskuteczności egzekucji alimentów i zalega on ze spełnieniem tych świadczeń za okres dłuższy niż 3 miesiące" – czytamy.


praca1200.jpg
Zmiany w umowach o dzieło. Wszystkie informacje mają trafiać do ZUS

Do 30 tys. za pracę bez umowy

W pozostałych przypadkach zatrudniania pracownika bez potwierdzenia na piśmie zawartej z pracownikiem umowy o pracę pracodawcy grozi tak jak dotychczas kara grzywny od tysiąca do 30 tys. zł.

Kary mają na celu wyeliminowanie przypadków, kiedy pracodawcy wykazują w umowie o pracę minimalne wynagrodzenie, a pod stołem płacą pozostała jego część pracownikowi.

 

PR24.pl/pit.pl/DoS

 


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Play zwróci niewykorzystane pieniądze z kont prepaid. UOKiK dyscyplinuje operatorów

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2020 11:11
Prezes UOKiK zobowiązał sieć Play do zwrotu konsumentom pieniędzy pozostałych po wygaśnięciu konta prepaid. W toku jest jeszcze postępowanie wobec Orange Polska. Wcześniej do zmiany praktyki zobowiązał się T-Mobile, a za podobne praktyki został ukarany Polkomtel.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od kwietnia konsumenci otrzymają "prawo do naprawy". Zobacz, na czym będzie polegać

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2020 12:21
Dobre wiadomości dla konsumentów. Sprzęty elektryczne i elektroniczne, jak pralki, lodówki, telewizory czy zmywarki, mają być trwalsze, a w razie awarii - naprawiane. Tak zwane prawo do naprawy będzie gwarantowała unijna dyrektywa, która zacznie obowiązywać od kwietnia przyszłego roku. Producenci muszą się do niej przygotować już dziś.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Polsce mniej osób pracuje zdalnie niż w krajach OECD. To efekt struktury polskiej gospodarki

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2020 12:00
W Polsce 27 proc. zatrudnionych ma możliwość pracy zdalnej, a w krajach OECD 40 proc. – uważają analitycy Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Różnica między Polską a innymi krajami OECD, wynika ze struktury naszej gospodarki opartej na sektorze przemysłowym.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Siła wyższa" zwolni kolej z odpowiedzialności za opóźnienia. UE pracuje nad zmianami przepisów

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2020 10:00
Komisja Transportu i Turystyki Parlamentu Europejskiego przyjęła porozumienie, które pozwoli utrzymać konkurencyjność kolei względem innych gałęzi transportu. Chodzi o zwolnienie kolei z obowiązku wypłat odszkodowań za opóźnione pociągi w przypadku zaistnienia tzw. siły wyższej.  
rozwiń zwiń