X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Ostatni odcinek autostrady A2 już w drodze. GDDKiA ogłosiła przetarg

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2021 12:26
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na opracowanie projektu odcinka autostrady A2 od Białej Podlaskiej do wschodniej granicy państwa. To ostatni planowany odcinek tej trasy i jeden z ostatnich zawartych w programie autostradowym.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: monticello/shutterstock

Zwycięzca przetargu będzie miał za zadanie zaprojektować odcinek drogi w parametrach autostrady z Białej Podlaskiej do wschodniej granicy. Drogowcy zrezygnowali z formuły "zaprojektuj i buduj" ze względu na konieczność utrzymania decyzji środowiskowej, dlatego też opracowany zostanie najpierw projekt. Decyzja środowiskowa jest ważna do lutego 2022 roku. Do tego czasu muszą być wydane wszystkie pozwolenia.

Posłuchaj
00:51 spc.mp3 A2 dotrze do wschodniej granicy - relacja Aleksandra Pszoniaka (IAR)

Odcinek będzie miał 32 kilometry. Będzie to droga dwujezdniowa z dwoma pasami ruchu w każdą stronę i rezerwą na trzeci pas. W planach jest też budowa infrastruktury związanej z przejściem granicznym w Kukurykach.

obwodnica1200.jpg
Jaki był rok 2020 w budowie dróg i autostrad?

Razem z tym odcinkiem autostrada A2 będzie miała w sumie ponad 600 kilometrów długości i zepnie wschodnią i zachodnią część kraju. W tej chwili ogółem można korzystać z autostrad o długości 1712 kilometrów. Dróg szybkiego ruchu jest w Polsce ponad 4200 kilometrów.

Do 2012 roku powstały odcinki autostrady A2 na zachód od Warszawy. Budowa trasy na wschód od stolicy rozpoczęła się w 2015 roku. Od lata zeszłego roku kierowcy mogą korzystać z odcinka A2 między Warszawą a Mińskiem Mazowieckim. Jesienią Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetargi na zaprojektowanie i budowę czterech odcinków autostrady A2 na wschód od stolicy. W tych przypadkach wykonawca ma za zadanie zarówno opracowanie dokumentacji, jak i wybudowanie poszczególnych odcinków.

Droga ma być gotowa za 4 lata

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk zapowiedział, że cały fragment od Mińska Mazowieckiego do granicy państwa będzie gotowy w 2025 roku. Zakończenie tej inwestycji będzie też oznaczać zakończenie tworzenia całego programu autostradowego w naszym kraju. Docelowo kierowcy będą mieli do dyspozycji trzy główne szlaki w tym standardzie – autostrady A1, A2 i A4. W przyszłym roku ma się zakończyć „domykanie” autostrady A1, która ostatecznie będzie można przejechać z południa Polski na północ. To jedyna droga o tych parametrach w Polsce o przebiegu południkowym.

Ministerstwo Infrastruktury zapowiada jednocześnie kontynuację programu budowy dróg ekspresowych.

PolskieRadio24.pl, Aleksander Pszoniak, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Coraz bliżej realizacji programu budowy 100 obwodnic

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2021 11:00
2020 rok był przełomowy, jeśli chodzi o program budowy 100 obwodnic. Pierwsze przetargi zostały już rozstrzygnięte, co oznacza, że można rozpocząć budowę. Za kilka lat kierowcy ominą wiele miast szybkimi i wygodnymi drogami tranzytowymi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

GDDKiA planuje oddać do ruchu w 2021 roku ponad 385 km dróg

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2020 13:39
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że w przyszłym roku planuje oddać do ruchu niemal 400 km dróg. Które miasta doczekają się nowych odcinków dróg ekspresowych i autostrad?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Bezpieczna Jedynka". Podsumowanie drogowych inwestycji w 2020 r.

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2021 11:00
Dobre drogi zapewniają większe bezpieczeństwo użytkownikom. Dlatego Patryk Kuniszewicz i Patryk Michalski sprawdzili, jakie odcinki nowych dróg krajowych przybyły w 2020 roku i jakie drogi, jezdnie i obwodnice będą budowane w 2021 roku. 
rozwiń zwiń