X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Kiedy i jak handlować bitcoinami? Astrolog: oczywiście, kiedy Saturn przecina Merkurego

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2021 12:11
Kurs bitcoina wydaje się tak nieprzewidywalny, że aby nim handlować, najlepiej zdać się na kryształowa kulę albo patrzeć w gwiazdy – pisze w swoim komentarzu agencja Reuters.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: PIXABAY

I podaje najnowszą metodę - wystarczy wpisać „Maren Altman, bitcoin, New Yorker” aby śledzić wahania cen bitcoinów od zeszłego lata na podstawie ruchów ciał niebieskich.

Metoda „na gwiazdy” coraz bardziej popularna

I chociaż wiele osób może kpić z metody astrolożki Maren Altman, to, jak informuje agencja,  zdobyła ona miliony fanów w mediach społecznościowych, takich jak TikTok.

bitcoin28.jpg
Rynek kryptowalut przekroczył wartość biliona dolarów

Reuter opisuje, jak to w zeszłym tygodniu 22-letnia Maren Altman poradziła czytelnikom swojego bloga, aby obserwowali korektę cen 11 stycznia. Czemu? Saturn miał przeciąć Merkurego.

Agencja informuje niewtajemniczonych, że Mercury reprezentuje dane dotyczące cen bitcoina, a Saturn jest wskaźnikiem ograniczającym.

bitcoin free 1200.jpg
Uwaga na drożejącego bitcoina: analitycy mówią o "toksycznym naparze" i "spienionych aktywach"

I oto notowania bitcoina spadły tego dnia aż o 21 proc., podczas, gdy od początku grudnia bitcoin podwoił swoją wartość do rekordowego poziomu 42 tys. dolarów.

Astrolożka jednak lojalnie ostrzega – znam się na gwiazdach, ale doradztwo finansowe to nie moja specjalność

Agencja dodaje, że astrolożka Maren Altman, absolwenta nowojorskiego uniwersytetu, jednocześnie ostrzega swoich czytelników, że "nigdy nie powie komuś, żeby kupił to czy tamto".

"Potrafię przewidywać trajektorie cen, ale nie twierdzę, że jestem doradcą finansowym, który zna szczególne okoliczności, dlatego nigdy nie udzielam porad dotyczących kupna ani sprzedaży" – cytuje wpis Altman, Reuters.

Chociaż wiele osób może dać analizie Altmana oceny równie wiarygodne, jak wróżenie, jest ona jedną z rosnącej grupy młodych wpływowych osób na TikTok, którzy zaczęli publikować treści na temat kryptowalut, gdy ceny wzrosły w 2020 roku.

złoto1200.jpg
Polacy stawiają na złoto – zainwestowali w nie dwa razy więcej niż przed pandemią

Te wprawiają w zakłopotanie wielu analityków finansowych, którzy twierdzą, że kryptowalutom brakuje podstawowych punktów danych używanych do oceny tradycyjnych aktywów.

- Jestem trochę cynikiem, jeśli chodzi o projekcje dotyczące bitcoinów - powiedział Craig Erlam, analityk w brokerze forex OANDA.

A co przewidują banki inwestycyjne?

Przypomnijmy, wartość bitcoina podskoczyła ponad pięciokrotnie od początku 2020 roku, co skłoniło banki inwestycyjne do przewidywania dalszych przyszłych zysków.

Citigroup twierdzi, że bitcoin może osiągnąć 318 tys. dolarów, podczas gdy JPMorgan Chase & Co wskazał, że osiągnie 146 tys. dolarów.


bitcoin1200.jpg
Bitcoin rośnie w siłę. Kupować czy może zerknąć na inne kryptowaluty?

 Więc co gwiazdy mówią o ulubionej kryptowalucie na świecie?

- Widzę kilka korzystnych wskaźników pod koniec miesiąca, a zwłaszcza w lutym i na początku marca - powiedziała Altman, której odczyty z wykresów astrologicznych bitcoina są oparte na dacie jej urodzin.

Reuter, jk

Czytaj także

Bitcoin bije kolejny rekord. Kosztuje już powyżej 35 tys. dolarów

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2021 19:25
Jak informuje agencja Reuters, Bitcoin osiągnął wartość 35 879 dolarów. To wzrost o ponad 800 proc. od marca 2020 r.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Borys: w ciągu weekendu bitcoin stracił blisko jedną piątą wartości. Zalecana jest ostrożność

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2021 12:27
Przy inwestycjach w bitcoina zalecana jest "ostrożność i nie angażowanie istotnej części swoich oszczędności" - zwrócił uwagę prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys. Dodał, że w ciągu weekendu bitcoin stracił blisko jedną piątą swojej wartości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szefowa EBC wzywa do uregulowania rynku bitcoina

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2021 14:39
Prezes Europejskiego Banku Centralnego Christine Lagarde wezwała do globalnej regulacji rynku bitcoina, mówiąc, że w niektórych przypadkach ta cyfrowa waluta była używana do prania pieniędzy i wezwała do wyeliminowania tych możliwości.
rozwiń zwiń