X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Społeczne budownictwo czynszowe. Nowa ustawa daje większe możliwości gminom i lokatorom

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2021 10:19
Nowa ustawa mieszkaniowa mocno wspiera społeczne budownictwo czynszowe. Granty z Banku Gospodarstwa Krajowego dla gmin będą wyższe, powstaje Rządowy Fundusz Rozwoju Mieszkalnictwa oraz możliwości dojścia do własności dla najemców i lokatorów mieszkań.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: rsooll/Shutterstock.com
Posłuchaj
02:02 PR1_AAC 2021_02_19-06-33-07.mp3 Społeczne budownictwo czynszowe. Nowa ustawa daje większe możliwości gminom i lokatorom (Aleksandra Tycner/PR1)

Dariusz Stachera, dyrektor Departamentu Kredytowych Programów Mieszkaniowych w BGK mówi, że zwiększone zostało wsparcie bezzwrotne dla gmin współpracujących z inwestorami. Do tej pory ten grant wynosił 20 procent inwestycji, obecnie jest to od 25 do nawet 35 procent. Powstał też Rządowy Fundusz Rozwoju Mieszkalnictwa, z którego dodatkowo gminy mogą pozyskać środki na budowę mieszkań.

Najemcy w programie wspierania społecznego budownictwa czynszowego będą mogli po raz pierwszy w historii skorzystać z opcji dojścia do własności.

- Kredyty SBC są udzielane przez BGK na długi okres, nawet do 30 lat. Poza tym są wyjątkowo atrakcyjnie oprocentowane - wskazuje Dariusz Stachera.

1ax.jpg
Minister infrastruktury: branża budowlana w Polsce może być spokojna o zamówienia

Samorządy czekają na nowe opcje wsparcia

Problem z brakiem dostępnych mieszkań dotyczy nie tylko dużych miast, ale także wiejskich i miejsko-wiejskich – podkreśla Anna Grygierek, burmistrz gminy Strumień w województwie śląskim.

Nowe możliwości wsparcia budownictwa społecznego były bardzo oczekiwane.

- Będzie łatwiej pozyskać środki i o nie się starać. Wzrost poziomu dofinansowania i łatwiejszy dostęp do środków na wkład własny są bardzo atrakcyjne - dodaje Anna Grygierek.

Zainteresowane gminy, potencjalnych inwestorów Bank Gospodarstwa Krajowego zaprasza do kontaktu z ekspertami banku.

PolskieRadio24.pl, Program 1 Polskiego Radia, Aleksandra Tycner, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szansa dla branży budowlanej na podbój zagranicznych rynków. Rusza Akcelerator Innowacji i Ekspansji

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2021 08:18
Ruszył nabór do Akceleratora Innowacji i Ekspansji dla sektora budowlanego – poinformował Polski Fundusz Rozwoju. Projekt jest skierowany do małych, średnich i dużych firm zainteresowanych ekspansją zagraniczną bądź tych, które rozważają wdrożenie innowacyjnych rozwiązań.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kupujący mieszkania będą lepiej chronieni. Znamy propozycje nowych przepisów

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2021 15:50
Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego oraz o Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Inwestycje drogowe dla Zachodniego Pomorza. Znamy szczegółowy plan

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2021 16:08
Zachodnia obwodnica Szczecina, najdłuższy tunel drogowy w Polsce i kolejne odcinki dróg ekspresowych. Ministerstwo Infrastruktury oraz Generalna dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przedstawiły plany inwestycyjne dla Zachodniego Pomorza.
rozwiń zwiń