Innowacyjności można się nauczyć już w szkole

2021-02-22, 19:12

Innowacyjności można się nauczyć już w szkole
Resort finansów planuje wprowadzenie ulgi podatkowej dla firm komercjalizujących swoje wynalazki.Foto: Pixabay

O kształtowaniu kompetencji proinnowacyjnych u młodych ludzi, poprzez takie projekty jak "Szkoła dla innowatora", mówiła w radiowej Jedynce dr Beata Lubos, dyr. Departamentu Innowacji i Polityki Przemysłowej w resorcie rozwoju, pracy i technologii.

Jak podkreślała, ważne jest, aby kształtować postawy innowacyjne i upowszechniać je już w młodym wieku, podczas nauki w szkołach, stąd program jest realizowany wspólnie z ministerstwem edukacji i nauki.

Posłuchaj

Posłuchaj

O kształtowaniu kompetencji proinnowacyjnych u młodych ludzi, poprzez takie projekty jak "Szkoła dla innowatora", mówiła w radiowej Jedynce dr Beata Lubos, dyr. Departamentu Innowacji i Polityki Przemysłowej w resorcie rozwoju, pracy i technologii./Justyna Golonko, Polskie Radio/. 3:20
+
Dodaj do playlisty

 

- W pilotażowym projekcie uczestniczy 20 szkół, którym proponuje się wsparcie dla nauczycieli i dyrektorów, uczestniczą w nim również uczniowie, który biorą m.in. udział w aranżacji przestrzeni lekcyjnych, tak by wzmacniać w nich zaangażowanie w innowacyjne rozwiązania – mówi gość radiowej Jedynki.


Powiązany Artykuł

cyfryzacja1200.jpg
Po pandemii najważniejsze będą cyfryzacja, przemysł 4.0 i Zielony Ład

Jak dodaje, zainteresowanie programem było ogromne, zgłosiło się do niego 400 placówek szkolnych, z czego wybrano pilotażowo dwadzieścia, wielu nauczycieli i dyrektorów zgłosiło własne opracowania dotyczące m.in. metod pracy z uczniem.

- Liczymy na wykształtowanie takich postaw jak samodzielność myślenia, współpraca i wspólne rozwiązywanie problemów, branie spraw w swoje ręce, rozwój zainteresowań – mówi dr Beata Lubos.

Polskie Radio, Justyna Golonko, jk

Polecane

Wróć do strony głównej