X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Krajowy Plan Odbudowy. Grzegorz Puda: na wsparcie wsi trafią miliardy złotych

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2021 07:56
Minister rolnictwa Grzegorz Puda zapowiedział, że unijny Fundusz Odbudowy będzie wspierać dwa elementy w kontekście obszarów wiejskich. Chodzi o poprawę warunków życia na wsi oraz wzmacnianie sektora rolno-spożywczego. Z części dotacji projektowanego Krajowego Planu Odbudowy na wieś ma trafić około 4 miliardów 700 milionów złotych - dodał szef resortu.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com

- Z tych pieniędzy można sfinansować inwestycje w zakresie infrastruktury i internetu, cyfryzacji szkół czy rozwoju krótkich łańcuchów dostaw i wsparcia przetwórstwa rolno-spożywczego. Pomocą będzie można tez objąć rolnictwo na obszarach górskich czy gospodarkę wodno-ściekową - wymieniał minister rolnictwa.

Posłuchaj
00:20 pud1.mp3 Grzegorz Puda: z tych pieniędzy można sfinansować m.in. inwestycje w infrastrukturę na wsi oraz przetwórstwo rolno-spożywcze (IAR)  

shutterstock  wieś free 1200.jpg
5 mld euro na działania poprawiające warunki życia na wsi. Środki będą pochodzić z KPO

Ważne uzupełnienie Wspólnej Polityki Rolnej

Działania zawarte w KPO mają wspierać inne programy wspierające obszary wiejskie. Między innymi Wspólną Politykę Rolną UE - dodał Grzegorz Puda.

- Sam Plan Strategiczny WPR jest skoncentrowany na realizacji celów środowiskowo-klimatycznych w sektorze rolnym. Nie da się tego realizować bez wsparcia producentów i przetwórców rolnych. Z tego tytułu zdecydowaliśmy o przesunięciu 30 procent programowanych środków z drugiego do pierwszego filara WPR. Oznacza to, że na rozwój infrastruktury i społeczny rozwój obszarów wiejskich konieczne jest przeznaczenie środków z innych funduszy, między innymi z KPO - powiedział minister rolnictwa.

Posłuchaj
00:28 pud2.mp3 Grzegorz Puda: działania zawarte w KPO mają wspierać inne programy, wspierające obszary wiejskie (IAR)

Do Polski trafią miliardy złotych

Łącznie z części dotacji Funduszu Odbudowy Unii Europejskiej Polska ma uzyskać około 24 miliardów euro. Dodatkowe 34 miliardy euro mogą pochodzić z pożyczek. Okres spłaty części pożyczkowej Funduszu to 35 lat. Środki będą mogły być spożytkowane na realizację sześciu filarów polityki unijnej: zieloną transformację, cyfrową transformację, inteligentny wzrost gospodarczy, spójność społeczną i terytorialną, opiekę zdrowotną oraz politykę na rzecz nowego pokolenia.

Krajowemu Planowi Odbudowy poświęcone są trwające do 2 kwietnia konsultacje społeczne.

PolskieRadio24.pl, IAR, md

Czytaj także

Rząd przedłuży do 11 kwietnia zasiłek opiekuńczy dla ubezpieczonych w KRUS. Sprawdź szczegóły

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2021 10:30
Do 11 kwietnia br. ma być przedłużone prawo do pobierania zasiłku opiekuńczego przez rodzica lub opiekuna ubezpieczonego w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS) - przewiduje projekt rozporządzenia w tej sprawie, opublikowany w wykazie prac legislacyjnych rządu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

5 mld euro na działania poprawiające warunki życia na wsi. Środki będą pochodzić z KPO

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2021 09:20
- Z tych pieniędzy będzie można sfinansować inwestycje w zakresie infrastruktury, internetu, cyfryzacji szkół oraz rozwoju krótkich łańcuchów dostaw ze wsparciem przetwórstwa rolno-spożywczego - powiedział w niedzielę minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

MRiRW: dłuższy termin przyjmowania wniosków o pomoc na inwestycje chroniące m.in. przed suszą

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2021 16:43
Do 29 marca br. wydłużony został termin przyjmowania wniosków o przyznanie pomocy na inwestycje w środki chroniące przed skutkami klęsk żywiołowych, m.in. suszy, oraz na inwestycje w zakresie bioasekuracji - poinformował resort rolnictwa.
rozwiń zwiń