X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Płacenie PIT w miejscu zamieszkania. Polskie miasta kuszą podatników zniżkami i bonusami

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2021 11:10
Polskie miasta walczą o podatników. Liczą na wpływy z PIT i kuszą mieszkańców atrakcyjnymi nagrodami, czy tańszymi biletami w komunikacji miejskiej.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Vanzyst
Posłuchaj
01:59 PR1_AAC 2021_03_29-06-33-29.mp3 Płacenie PIT w miejscu zamieszkania. Polskie miasta kuszą podatników zniżkami i bonusami (Tomasz Matusiak/PR1)

Wpływy z podatków dochodowych częściowo wracają do budżetów miast, które przeznaczają te środki m.in. na transport publiczny, czy utrzymanie zieleni - przypomina Andrzej Porawski, dyr. Biura Związku Miast Polskich. Jak wskazuje, wpływy z podatku PIT w połowie są przekazywane samorządom, które wydają je m.in. na rozwój infrastruktury i usług dla mieszkańców.

panorama warszawa free shutt 1200 .jpg
Wysokie ratingi kredytowe dla Polski. Utrzymujemy się w czołówce

Odprowadzanie PIT w miejscu zamieszkania daje korzyści

Każda osoba rozliczająca PIT we Wrocławiu może stać się członkiem programu "Nasz Wrocław" - mówi Marcin Obłoza z biura prasowego Urzędu Miejskiego we Wrocławiu. Uczestnictwo w programie pozwala m.in. na bezpłatne wejście do ZOO i interaktywnego muzeum Hydropolis, daje też zniżki na bilety okresowe MPK. Marcin Obłoza podkreśla, że rozliczanie podatku PIT we Wrocławiu jest bardzo ważne, bo wpływy z tego podatku stanowią ponad 1/4 budżetu. Średnio jeden podatnik dostarcza kwotę 3200 złotych.

Z kolei​ Andrzej Porawski zwraca uwagę, że wpływów z podatku PIT potrzebują również mniejsze miasta i gminy w Polsce.

Aby rozliczyć się w mieście, w którym faktycznie mieszkamy wystarczy skorygować w zeznaniu podatkowym adres zamieszkania. Do rozliczenia PIT nie trzeba być tam zameldowanym.

PolskieRadio24.pl, Program 1 Polskiego Radia, Tomasz Matusiak, md

Czytaj także

Reset w podatkach? Zuber: słuszny kierunek, trzeba zmienić relacje procentowe w ich płaceniu

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2021 15:00
- Moment zmian w podatkach jest bardzo ważny. Obecnie jest kryzys na różnych płaszczyznach, zwłaszcza jeśli chodzi o inwestycje prywatne - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Zuber, ekonomista.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nadwyżka w budżecie państwa. W lutym wpływy były wyższe niż rok temu

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2021 11:00
Wpływy do budżetu pozostają stabilne, po lutym budżet miał nadwyżkę w wysokości 876,3 mln zł – poinformował minister finansów Tadeusz Kościński. Tegoroczny budżet przewiduje, że dochody państwa w 2021 r. wyniosą 404,4 mld zł, a wydatki 486,7 mld zł, co oznacza maksymalny deficyt w wysokości 82,3 mld zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lisiecki: Im bogatszy obywatel, tym bogatsze państwo. Podnieśmy drugi próg podatkowy do 100 tys. zł

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2021 16:00
Podniesienie II progu podatkowego sprawi, że osoby, którym dzięki temu zmniejszą się obciążenia podatkowe, wydadzą lub zainwestują więcej pieniędzy. To napędzi koniunkturę gospodarczą, a budżet państwa nie straci. Mniejsze wpływy z podatku dochodowego zostaną zrównoważone chociażby VAT-em od takich dodatkowych zakupów – mówi poseł PiS Paweł Lisiecki w rozmowie z Portalem Polskiego Radia 24.
rozwiń zwiń