Narodowy Spis Powszechny. Poczta Polska doręczy ponad 15 milionów listów prezesa GUS
Poczta Polska dostarczy druki bezadresowe w ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021. Spółka doręczy w całej Polsce ponad 15 milionów listów prezesa GUS. To wynik wygranego przetargu ogłoszonego przez Główny Urząd Statystyczny.
2021-04-02, 11:36
Do 18 maja operator pocztowy dostarczy do wszystkich punktów adresowych w kraju łącznie ponad 15 mln listów prezesa GUS z informacjami o zasadach przebiegu i realizacji spisu powszechnego.
Przypomnijmy, że w związku z epidemią i zachowaniem zasad bezpieczeństwa obowiązkową formą tegorocznego spisu będzie forma internetowa. Metody uzupełniające to spis telefoniczny lub wywiad przeprowadzany przez rachmistrza spisowego.
Powiązany Artykuł
Narodowy Spis Powszechny. Sprawdź, co zrobić, aby się zapisać i jak nie dać się oszustom
Oferta Poczty najkorzystniejsza
Według prezesa Poczty Polskiej Tomasza Zdzikota spółka ponownie wykorzysta swój potencjał logistyczny oraz sprawność w doręczaniu przesyłek dla realizacji kluczowych zadań, tym razem związanych z dystrybucją korespondencji masowej w ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności.
Spółka poinformowała, że w 2020 r. przystąpiła do niemal 1,9 tys. przetargów na usługi pocztowe, wygrywając 96,5 proc. z nich. Oferta Poczty została uznana za najkorzystniejszą m.in. w przetargach: ZUS na lata 2021-2023, KRUS na lata 2021-2022, czy PGNiG na lata 2021-2022.
REKLAMA
Powiązany Artykuł
Poczta Polska stawia na usługi kurierskie i rozszerza współpracę z Amazonem
Spis powszechny jest obowiązkowy
1 kwietnia ruszył Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 r. To największe badanie i źródło danych z zakresu statystyki ludności, które ma na celu zebranie informacji o jej stanie i strukturze według ustalonych cech demograficznych i społeczno-zawodowych, w oznaczonym momencie i na określonym terytorium.
Wyniki spisu umożliwiają analizę i ocenę zróżnicowania przemian demograficznych i społecznych w dowolnych przekrojach. Na ich podstawie podejmowane są najważniejsze decyzje gospodarcze i społeczne na kolejne lata. Udział w spisie jest obowiązkowy.
PolskieRadio24.pl, PAP, DoS
REKLAMA