X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Dopłaty bezpośrednie dla rolników. Dotychczas złożono ponad 90 tysięcy wniosków

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2021 07:27
W pierwszych dwóch tygodniach naboru wnioski o tegoroczne dopłaty bezpośrednie złożyło ponad 90 tysięcy osób - poinformowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Stanowi to ponad 5 procent wszystkich uprawnionych rolników.

W tym roku po raz pierwszy beneficjenci składają wnioski tylko internetowo przez platformę eWniosek Plus. Jak zauważa prezes ARiMR Halina Szymańska, w ostatnich latach było to rozwiązanie opcjonalne, cieszące się zainteresowaniem.

- Z tej opcji korzystało w ostatnich latach ponad milion rolników, czyli zdecydowana większość. Zakładam, że rolnicy byli też przygotowani na to, że Agencja zmierza w tę stronę. Proces przygotowania trwał długo, stopniowo, aplikacja jest przyjazna i przygotowana. W takim stopniu, że każdy będzie mógł sobie poradzić z dokumentami indywidualnie. Jeżeli nie, będzie możliwość korzystania z pomocy doradców w biurach powiatowych ARiMR - dodaje.

Posłuchaj
00:27 wn1.mp3 Halina Szymańska: aplikacja eWniosek Plus cieszy się zainteresowaniem rolników (IAR)

rolnictwo 1200.jpg
Krajowy Plan Odbudowy. Grzegorz Puda: na wsparcie wsi trafią miliardy złotych

Przez sieć szybciej i wygodniej

Internetowa aplikacja daje rolnikom możliwość szybkiej weryfikacji stanu swoich wniosków. W przyszłej perspektywie finansowej UE rolnicy będą aplikować przez internet o środki ze wszystkich programów rozwojowych - dodaje prezes Agencji.

- Wniosek składany cyfrowo wymaga kompletnego wprowadzenia. W nowym okresie programowania będzie tak samo dla wszystkich działań znanych dziś z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Chcemy by wnioski o wsparcie inwestycyjne także były składane drogą cyfrową - zapowiada.

Posłuchaj
00:20 wn2.mp3 Halina Szymańska: w przyszłej perspektywie finansowej rolnicy będą aplikować przez internet o środki ze wszystkich programów rozwojowych (IAR)

Beneficjenci unijnych dopłat powinni wysłać niezbędne dokumenty przez internet do 17 maja. Ostateczny termin naboru wniosków o dopłaty zakończy się 11 czerwca. W przypadku wniosków złożonych po 17 maja każdy dzień zwłoki będzie oznaczać obniżenie przysługujących płatności o 1 procent.

PolskieRadio24.pl, IAR, md

Czytaj także

5 mld euro na działania poprawiające warunki życia na wsi. Środki będą pochodzić z KPO

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2021 09:20
- Z tych pieniędzy będzie można sfinansować inwestycje w zakresie infrastruktury, internetu, cyfryzacji szkół oraz rozwoju krótkich łańcuchów dostaw ze wsparciem przetwórstwa rolno-spożywczego - powiedział w niedzielę minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

MRiRW: dłuższy termin przyjmowania wniosków o pomoc na inwestycje chroniące m.in. przed suszą

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2021 16:43
Do 29 marca br. wydłużony został termin przyjmowania wniosków o przyznanie pomocy na inwestycje w środki chroniące przed skutkami klęsk żywiołowych, m.in. suszy, oraz na inwestycje w zakresie bioasekuracji - poinformował resort rolnictwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krajowy Plan Odbudowy. Grzegorz Puda: na wsparcie wsi trafią miliardy złotych

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2021 07:56
Minister rolnictwa Grzegorz Puda zapowiedział, że unijny Fundusz Odbudowy będzie wspierać dwa elementy w kontekście obszarów wiejskich. Chodzi o poprawę warunków życia na wsi oraz wzmacnianie sektora rolno-spożywczego. Z części dotacji projektowanego Krajowego Planu Odbudowy na wieś ma trafić około 4 miliardów 700 milionów złotych - dodał szef resortu.
rozwiń zwiń