Szczyt Klimatyczny TOGATAIR 2021 nowym impulsem do rozwoju zielonej transformacji polskiej gospodarki

Zakończył się Szczyt Klimatyczny TOGETAIR 2021. Trzydniowa konferencja pełna wystąpień, debat i dyskusji dotyczyła zmian klimatycznych w pięciu obszarach tematycznych: ziemia, ogień, powietrze, woda i człowiek. Organizatorzy imprezy mają nadzieję, że dyskusje ekspertów pomogą wytyczyć nowe kierunki zmian naszej gospodarki.

2021-04-23, 19:45

Szczyt Klimatyczny TOGATAIR 2021 nowym impulsem do rozwoju zielonej transformacji polskiej gospodarki
Zdjęcie ilustracyjne. Foto: Shutterstock/Christopher Moswitzer

Przed Szczytem Klimatycznym TOGETAIR 2021 został opublikowany pierwszy Polski Multimedialny Raport Klimatyczny oparty na dobrych praktykach i innowacyjnych rozwiązaniach dla środowiska - przygotowywany jest w ścisłej współpracy Fundacji Czyste Powietrze z polskimi ekspertami i naukowcami.

Raport to pierwsze tak kompleksowe i wielowątkowe ujęcie kluczowych tematów z zakresu ekologii i ekonomii, objęty patronatem ministra klimatu i środowiska. Ma służyć jako narzędzie do edukacji ekologicznej i promocji działań proekologicznych, czystych technologii i najlepszych praktyk biznesowych.

Będzie stanowić źródło rzetelnych informacji o aktualnych i planowanych przyszłych działaniach rządu i podległych mu instytucji, a także samorządów, nauki i biznesu związanych z polską polityką klimatyczną i ochroną środowiska.

Zadaniem Raportu jest również promocja polskiej polityki klimatycznej poza granicami kraju. Raport przetłumaczony na j. angielski, niemiecki i francuski, promowany w mediach zagranicznych i kolportowany w ośrodkach decyzyjnych UE i państw członkowskich - pozwoli lepiej zrozumieć złożoną problematykę ochrony klimatu i środowiska.

REKLAMA

Dzięki Raportowi Polska zyska również cenne narzędzie podczas kolejnej tury negocjacji New Green Deal. Merytoryka Raportu prezentowana jest w sposób multimedialny, by w przystępny sposób dotrzeć do jak najszerszej widowni.

Powiązany Artykuł

shutt elektorwnia 1200.jpg
Potrzebujemy czystej energii. Przyszłość jest w atomie

Pierwszego dnia Szczytu rozmowy dotyczyły m.in.: perspektyw rozwoju elektromobilności w Polsce, walki ze smogiem, węglowego mechanizmu korekcyjnego na granicach UE (CBAM), zielonej energii, nowoczesnych technologii i zeroemisyjnych domów, a także racjonalnej gospodarki wodą w kontekście lokalnego pustynnienia i marnotrawstwa wody.

Sprawiedliwa transformacja

Drugi dzień został poświęcony sprawiedliwej transformacji, racjonalnej przyszłości polskiej energetyki i górnictwa, zeroemisyjnym systemom energetycznym, zielonemu transportowi, w kontekście ekologicznej przyszłości kolei, dróg i żeglugi; transformacji ciepła systemowego (elektrociepłownie, spalarnie, biomasa), oraz wyzwaniom gospodarki komunalnej.

Polski Nowy Ład

Trzeci dzień Szczytu dotyczył Polskiego Nowego Ładu i Krajowego Planu Odbudowy. W szczególności skoncentrowano się na tematach wzrostu gospodarczego i poprawy zdrowia Polaków, ekologicznego rozwoju rolnictwa, ESG, zielonych obligacji, cyfrowej transformacji kraju oraz wizji miast przyjaznych mieszkańcom i innowacjom w budownictwie ekologicznym.

REKLAMA

Szczyt Klimatyczny to przestrzeń do dyskusji ponad podziałami dla wielu środowisk. Zgromadził on kluczowych z perspektywy ekologii partnerów w celu dyskusji na temat przyszłości polityki klimatycznej i tego, w jaki sposób można zwiększyć nasze wysiłki na rzecz ochrony środowiska naturalnego.


Powiązany Artykuł

energia odnawialna1200.jpg
Około 80 procent gmin w całej Polsce chce współpracować przy programie „Czyste Powietrze”

PolskieRadio24.pl/ TOGETAIR/ mib


Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej