X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

W maju bezrobocie lekko w dół. Znamy nowy szacunek resortu rozwoju

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2021 11:02
Stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła w maju 6,1 proc., co oznacza, że w porównaniu do poprzedniego miesiąca spadła o 0,2 punktu proc. - poinformowało Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii. To trzeci miesiąc z rzędu, gdy bezrobocie spada.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Tong_stocker

Najniższą stopę bezrobocia rejestrowanego zanotowano w województwie wielkopolskim (3,7 proc.), a najwyższą w warmińsko-mazurskim (9,7 proc.) - podało Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii.

"Ze wstępnych danych wynika, że liczba zarejestrowanych bezrobotnych w urzędach pracy w maju br. wyniosła 1 028,3 tys. osób bezrobotnych i w porównaniu do stanu z końca kwietnia 2021 roku liczba ta spadła o 25,5 tys. osób, czyli o 2,4 proc." - napisano w komunikacie.

firma spotkanie biznes 1200.jpg
Polski Ład stawia na ekspansję i rozwój firm. Ministerstwo Finansów proponuje przedsiębiorcom pakiet ulg

Przybywa wolnych etatów

W maju pracodawcy zgłosili do urzędów pracy 112,2 tys. wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej, tj. o 2,1 tys. (1,9 proc.) więcej niż w kwietniu 2021 r. i o 36,6 tys. (48,4 proc.) więcej niż w maju 2020 r.

PolskieRadio24.pl, MRPiT, PAP, md

Czytaj także

Ubezpieczeniem bezrobotnych zajmie się ZUS. Urzędy pracy skupią się na szukaniu pracy i szkoleniach

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2021 12:02
- Chcemy, by urzędy pracy były centrami aktywizującymi ludzi do pracy, a rejestracją osób bezrobotnych dla potrzeb ubezpieczenia zdrowotnego zajął się ZUS - powiedziała wiceminister rozwoju, pracy i technologii Iwona Michałek. Wedle założeń resortu zmiany mogą wejść w życie od stycznia 2022 r.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eksperci: niskie bezrobocie i wzrost zamówień w przemyśle to pozytywne trendy w naszej gospodarce

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2021 17:27
Bezrobocie mamy niskie i na koniec roku nie powinno ono przekroczyć 6 proc. Do tego dochodzi bardzo znacząy wzrost zamówień w przemyśle i eksporcie, co karze pozytywnie myśleć o rozwoju naszej gospodarki w nadchodzących miesiącach - mówili w audycji Rządy Pieniądza w Polskim Radiu 24 ekonomiści: Agninieszka Durlik z Krajowej Izby Gospodarczej i dr Przemysław Kwiecień, główny ekonomista XTB.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eurostat: stopa bezrobocia w kwietniu w Polsce wyniosła 3,1 proc. Średnia w eurolandzie była ponad dwukrotnie wyższa

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2021 12:13
Stopa bezrobocia, po dostosowaniu sezonowym, w kwietniu, według metodologii Eurostatu, wyniosła w Polsce 3,1 proc., tak jak w marcu. Kolejny miesiąc z rzędu Polska ma najniższe bezrobocie w Unii Europejskiej.
rozwiń zwiń