more_horiz
Gospodarka

Bezpieczne i komfortowe wakacje. Dzięki nowemu portalowi łatwo sprawdzimy nasz nocleg

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2021 09:56
Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii uruchomiło portal turystyka.gov.pl. Dzięki niemu łatwo sprawdzimy, czy miejsce, które wybraliśmy na letni wypoczynek, jest bezpieczne i działa legalnie.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Zdjęcie ilustracyjne
Posłuchaj
02:11 PR1_AAC 2021_07_09-06-34-35.mp3 Bezpieczne i komfortowe wakacje. Dzięki nowemu portalowi łatwo sprawdzimy nasz nocleg (K.Kuczyński/PR1)

Wiceszef resortu Andrzej Gut-Mostowy mówi, że na portalu znajdziemy wszelkie informacje na temat organizatorów wypoczynku oraz miejsc noclegowych, zarejestrowanych w ogólnodostępnej bazie. Wiceminister zapewnia, że dostęp do informacji jest prosty i intuicyjny.

tatry_słowacja jezioro popradzkie_1200.jpg
Reportaż "Wakacje po lockdownie". Jak wygląda tegoroczna turystyka?

Obecnie na portalu można znaleźć dane z rejestrów samorządów wojewódzkich. Wkrótce mają się także pojawić podobne dane, gromadzone przez gminy, jak również informacje o szlakach i atrakcjach turystycznych.

- Dzięki rejestrowi użytkownicy utrzymają informacje m.in. o legalnie działających hotelach, motelach pensjonatach, kempingach, schroniskach młodzieżowych czy polach biwakowych, legalnie działających organizatorach turystycznych - wskazuje Przemysław Marczewski z Polskiej Organizacji Turystycznej.

Informacje turystyczne w telefonie

Dodatkowo od 19 lipca będzie działać aplikacja mobilna Turystyka.

- Dzięki niej turyści uzyskają łatwy dostęp m.in. do wyszukiwania hoteli, organizatorów szkoleń oraz przewodników górskich - mówi Przemysław Marczewski.

W aplikacji będzie można również sprawdzić to, czy interesujący nas obiekt obsługuje płatności Polskim Bonem Turystycznym.

PolskieRadio24.pl, Program 1 Polskiego Radia, K.Kuczyński, md

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem