X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Program "Dobry Start". Świadczenie trafiło już do blisko 2,3 mln dzieci

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2021 14:35
W tym toku blisko 2,3 mln dzieci ma już przyznane świadczenie z programu "Dobry Start". Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacił ponad 1,5 mln świadczeń na kwotę 478 mln zł. "Dobry Start" to 300 zł na wyprawkę szkolną dla każdego uczącego się dziecka, bez względu na dochody rodziny.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Halfpoint

Wnioski o świadczenie można było składać od 1 lipca i tylko drogą elektroniczną za pośrednictwem bankowości elektronicznej, portalu Empatia lub PUE ZUS.

Marzena Machałek 1200.jpg
"Jesteśmy przygotowani". Wiceminister edukacji o powrocie dzieci do szkół

Wyrównywać szanse edukacyjne

Z danych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wynika, że rodzice złożyli do tej pory 1,95 mln wniosków o przyznanie świadczenia. Zdecydowana większość została już rozpatrzona. Wypłacono 1,59 mln świadczeń, a kolejne 678 tys. czeka na wypłatę. ZUS zapewnia, że procedura naboru wniosków i przyznawania świadczeń przebiega sprawnie.

Mimo wakacji rodzice już myślą o początku roku szkolnego i związanych z tym wydatkami. Resort rodziny i polityki społecznej podkreśla w komunikacie, że program "Dobry Start" powstał po to, by odciążyć rodziny i wyrównywać szanse edukacyjne dzieci, niezależnie od miejsca urodzenia.

Na świadczenia przeznaczono 4,1 mld zł

"Dobry Start" to 300 zł na wyprawkę szkolną dla każdego uczącego się dziecka w wieku od 7. do 20. roku życia, a w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami - do 24. roku życia, bez względu na dochody rodziny. Wnioski można składać do 30 listopada. Złożenie wniosku do końca sierpnia gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. Gdy wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach - we wrześniu, październiku lub listopadzie, to środki trafią do rodziny w ciągu dwóch miesięcy od złożenia wniosku.


Posłuchaj
00:21 Blisko 2,3 miliona dzieci z przyznanym świadczeniem "Dobry Start".mp3 Blisko 2,3 miliona dzieci z przyznanym świadczeniem "Dobry Start"

 

W 2020 roku wsparciem z programu "Dobry Start" objętych było 4,4 mln uczniów. Na świadczenia w ramach programu od początku jego funkcjonowania przeznaczono 4,1 mld zł, czyli ok. 1,4 mld zł rocznie.

PR24,pl, IAR, DoS

Czytaj także

Złożono już ponad milion wniosków o wyprawkę z programu "Dobry Start"

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2021 05:45
Ponad milion wniosków o świadczenie z programu "Dobry Start" wpłynęło od 1 lipca do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych - informuje rzecznik Zakładu Paweł Żebrowski. Przypomina on, że w tym roku wnioski można składać wyłącznie drogą elektroniczną.
rozwiń zwiń

Czytaj także

ZUS: pierwsze wypłaty w ramach programu "Dobry Start" jeszcze w tym tygodniu

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2021 06:32
Jeszcze w tym tygodniu na konta rodziców i opiekunów wpłyną wypłaty z programu "Dobry Start" - informuje ZUS. Wnioski można składać od 1 lipca i złożyło je do tej pory ponad milion osób - informuje rzecznik Zakładu Paweł Żebrowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powrót uczniów do szkół od 1 września. MEiN opublikowało wytyczne sanitarne w związku z COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2021 17:29
Ministerstwo Edukacji i Nauki przekazało szkołom wytyczne sanitarne dotyczące organizowania zajęć od nowego roku szkolnego. Resort edukacji rekomenduje w nich szczepienie pracowników szkół i uczniów, a także dezynfekcję powierzchni przed i po zajęciach, częste mycie rąk, dystans, noszenie maseczek i wietrzenie sal.
rozwiń zwiń