X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Janusz Wojciechowski: Polska w ramach Wspólnej Polityki Rolnej otrzyma 34,5 mld euro

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2021 13:51
Europejski Komisarz ds. Rolnictwa i Rozwoju Wsi Janusz Wojciechowski powiedział, że w ramach unijnej Wspólnej Polityki Rolnej dotacje dla polskiego rolnictwa wyniosą 34,5 miliarda euro, czyli o ponad 4 miliardy euro więcej niż pierwotnie zakładano.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Aleksandr Rybalko

Janusz Wojciechowski dodał, że obecnie toczą się prace nad reformą polityki rolnej, a proponowane zmiany idą w dobrym dla Polski kierunku.

Część funduszy Wspólnej Polityki Rolnej Polska otrzyma w ramach Krajowego Planu Odbudowy. Przewiduje on między innymi przeznaczenie 2 miliardów euro na rozwój przetwórstwa rolnego. Ma to znacząco skrócić drogę polskich produktów rolnych od producentów do ostatecznych konsumentów.

piotr muller free 663.jpg
Kiedy Unia zaakceptuje KPO? Rzecznik rządu wskazał na "realny termin"

Potrzebny jest plan dla rolnictwa

Janusz Wojciechowski podkreślił, że do końca roku państwa unijne muszą przygotować programy wykorzystania pieniędzy na rolnictwo.

Posłuchaj
00:29 11276466_1.mp3 Janusz Wojciechowski: państwa UE mają czas do końca roku na przygotowanie planów wydatkowania środków na rolnictwo (IAR)

Część funduszy Wspólnej Polityki Rolnej Polska otrzyma w ramach Krajowego Planu Odbudowy. Przewiduje on między innymi przeznaczenie 2 miliardów euro na rozwój przetwórstwa rolnego. Ma to znacząco skrócić drogę polskich produktów rolnych od producentów do ostatecznych konsumentów.

PolskieRadio24.pl, IAR, md

Czytaj także

Premier: jeszcze w tym roku 1 mld zł w ramach programu dla gmin popegeerowskich

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2021 14:34
- Program dla gmin popegeerowskich będzie kontynuowany. W tym roku na polską wieś popegeerowską trafi 1 mld złotych, a w kolejnym co najmniej 1,5 mld złotych - poinformował w niedzielę premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes PiS: żadne inne ugrupowanie nie zrobiło tyle dla wsi i rolników

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2021 15:12
"PiS to jedyna partia, która troskę o wieś wyraża w czynach; żadne inne ugrupowanie nie uczyniło dla wsi ani nie ma takiego programu rolnego" - napisał prezes PiS Jarosław Kaczyński w liście do uczestników dożynkowego święta w Bobolicach (woj. zachodniopomorskie).
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Za jej pomocą można składać wnioski o wsparcie". Ruszyła nowa aplikacja dla rolników

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2021 14:10
Ronicy, którzy chcą złożyć wniosek o płatność z PROW 2014-2020 mogą skorzystać z nowo uruchomionej aplikacji eWoP - poinformowała ARiMR. Za jej pośrednictwem można złożyć wniosek m.in. o wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych.
rozwiń zwiń