X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Inwestycje w modernizację gospodarstwa. ARiMR przedłuża nabór dla rolników

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2021 11:18
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przedłużyła nabór wniosków o przyznanie pomocy na inwestycje w modernizację gospodarstw rolnych. Dokumenty można składać do 20 września.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Fotokostic
Posłuchaj
03:02 PR1_AAC 2021_09_07-06-32-41.mp3 Inwestycje w modernizację gospodarstwa. ARiMR przedłuża nabór dla rolników (Tomasz Matusiak/PR1)

Kolejność przysługiwania pomocy ustalana jest na podstawie danych, zawartych we wniosku i załącznikach, które trafiły do oddziałów Agencji - mówi prezes ARiMR Halina Szymańska. Jak dodaje, gdyby informacje zawarte we wniosku i załącznikach były rozbieżne, to punkty przyznaje się na podstawie danych zawartych w załącznikach.

rolnictwo zboże kombajn shutterstock_1244988253 1200.jpg
Grzegorz Puda: rolnicy, którzy poniosą straty przez stan wyjątkowy, otrzymają wsparcie państwa

Pomoc jest przyznawana w następującej kolejności:

  1. Obszar A - rozwój produkcji prosiąt
  2. Obszar C - rozwój produkcji bydła mięsnego
  3. Obszar B - rozwój produkcji mleka krowiego
  4. Obszar D - racjonalizacja technologia produkcji

Wnioski będą dokładnie weryfikowane

Oddzielnie będą rozpatrywane natomiast wnioski obejmujące obszar E, czyli inwestycje w nawadnianie. Następnie wszystkie złożone przez rolników dokumenty będą poddane ocenie punktowe. Jak wyjaśnia Halina Szymańska, w obszarach A-D premiowane są m.in. inwestycje służące ochronie środowiska lub zapobiegające zmianie klimatu, jak również wiek osoby ubiegającej się o pomoc - dodatkowe punkty dostaną młodzi rolnicy do 40. roku życia. W obszarze nawadniania dodatkowo premiowane są inwestycje, które prowadzą do co najmniej 50-procentowej oszczędności zużywanej wody.

Wnioski, które trafiają do ARiMR, w pierwszej kolejności są weryfikowane pod względem formalnym. Następnie badana jest ich poprawność i zgodność z zasadami przyznawania pomocy w ramach tego działania.

- Dokonywana jest także weryfikacja limitu pomocy i ewentualna kwota zaliczki. Przeprowadzana jest także ocena techniczna wniosku i ocena kosztorysowa robót budowlanych. Na tym etapie rolnicy mogą się spodziewać, że będą wzywani do uzupełnienia wniosku lub złożenia wyjaśnień - mówi Halina Szymańska.

Co istotne, rolnicy, którzy już zrealizowali inwestycje w ramach modernizacji gospodarstw rolnych, wnioski można składać poprzez internetową aplikację eWoP. Więcej informacji na ten temat na stronie www.gov.pl/arimr.

PolskieRadio24.pl, Program 1 Polskiego Radia, Tomasz Matusiak, md

Czytaj także

"Za jej pomocą można składać wnioski o wsparcie". Ruszyła nowa aplikacja dla rolników

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2021 14:10
Ronicy, którzy chcą złożyć wniosek o płatność z PROW 2014-2020 mogą skorzystać z nowo uruchomionej aplikacji eWoP - poinformowała ARiMR. Za jej pośrednictwem można złożyć wniosek m.in. o wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janusz Wojciechowski: Polska w ramach Wspólnej Polityki Rolnej otrzyma 34,5 mld euro

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2021 13:51
Europejski Komisarz ds. Rolnictwa i Rozwoju Wsi Janusz Wojciechowski powiedział, że w ramach unijnej Wspólnej Polityki Rolnej dotacje dla polskiego rolnictwa wyniosą 34,5 miliarda euro, czyli o ponad 4 miliardy euro więcej niż pierwotnie zakładano.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grzegorz Puda: rolnicy, którzy poniosą straty przez stan wyjątkowy, otrzymają wsparcie państwa

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2021 09:39
Minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda zapowiedział, że rolnicy którzy poniosą straty wskutek wprowadzenia stanu wyjątkowego przy granicy z Białorusią mogą liczyć na odszkodowania. Podkreślił, że przepisy o stanie wyjątkowym zostały wprowadzone, by skuteczniej chronić polską granicę przed napływem nielegalnych migrantów.
rozwiń zwiń