X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Grzegorz Puda: rolnicy, którzy poniosą straty przez stan wyjątkowy, otrzymają wsparcie państwa

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2021 09:39
Minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda zapowiedział, że rolnicy którzy poniosą straty wskutek wprowadzenia stanu wyjątkowego przy granicy z Białorusią mogą liczyć na odszkodowania. Podkreślił, że przepisy o stanie wyjątkowym zostały wprowadzone, by skuteczniej chronić polską granicę przed napływem nielegalnych migrantów.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Aleksandr Rybalko

Na antenie Polskiego Radia 24 minister Grzegorz Puda zapewnił, że wsparcie państwa otrzymają wszyscy, którzy poniosą szkody w wyniku wprowadzonych ograniczeń. Mogą oni starać się o odszkodowania, co wynika z przepisów prawa.

mateusz morawiecki free 1200.jpg
"Straty firm działających przy granicy z Białorusią będą zrekompensowane". Jest deklaracja premiera

- Jeśli będą tacy rolnicy, którzy będą poszkodowani w ten sposób, z pewnością również oni będą mogli liczyć na wsparcie państwa - mówił minister Grzegorz Puda.

Posłuchaj
00:18 vdk.mp3 Grzegorz Puda: wsparcie państwa otrzymają wszyscy, którzy poniosą szkody w wyniku wprowadzonych ograniczeń (IAR)

Stan wyjątkowy przy granicy z Białorusią

Stan wyjątkowy obowiązuje w pasie o szerokości 3 kilometrów przy granicy z Białorusią przez 30 dni. Obejmuje łącznie 183 miejscowości - 115 w województwie podlaskim i 68 w województwie lubelskim. Wczoraj Sejm nie zgodził się na uchylenie rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie wprowadzenia stanu wyjątkowego. Wnioskowała o to opozycja.

Premier Mateusz Morawiecki przypomniał wczoraj, że wzrost liczby migrantów na wschodniej granicy Unii Europejskiej to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Białoruś. Niezależnie od fali migrantów, przywożonych na granicę przez białoruskie służby w jej bezpośrednim sąsiedztwie będą odbywały się rosyjsko-białoruskie manewry wojskowe "Zapad 2021".

Premier zapowiedział też, że w ciągu najbliższych dni rząd przyjmie projekt regulacji dotyczący rekompensat związanych ze stanem wyjątkowym przy granicy. Szef rządu dodał, że następnie Rada Ministrów niezwłocznie skieruje projekt do Sejmu.

PolskieRadio24.pl, IAR, md

Czytaj także

Minister rolnictwa: dzięki środkom z KPO chcemy rozwinąć polskie przetwórstwo

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2021 10:00
W Krajowym Planie Odbudowy zabezpieczamy środki finansowe na rolnictwo np. na rozwój przetwórstwa, chcemy przywrócić możliwość przetwórstwa w małych i średnich gospodarstwach i zadbać, by rozwijało się ono w sposób zrównoważony - powiedział minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Polska wieś będzie wzorem dla innych krajów". Grzegorz Puda o nowych projektach

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2021 16:14
Minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda podczas ogólnopolskiej pielgrzymki rodzin rolników do sanktuarium świętego Andrzeja Boboli w Strachocinie na Podkarpaciu powiedział, że polska wieś stoi u progu wielkich zmian. Poinformował, że rząd niedługo przedstawi rolnikom ustawę o rodzinnych gospodarstwach rolnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grzegorz Puda o protestach AgroUnii: mają charakter polityczny i ich celem jest budowanie partii

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2021 07:46
- Działania AgroUnii mają charakter polityczny i jednym z ich celów jest budowanie partii politycznej. Zaraz po ogłoszeniu naszego programu wsparcia rolników lider Agro Unii stwierdził, że te pieniądze nie są im potrzebne i ich nie potrzebuje - powiedział w Polskim Radiu 24 Grzegorz Puda, minister rolnictwa i rozwoju wsi.
rozwiń zwiń