more_horiz
Gospodarka

Program "Dostępność Plus". PARP organizuje szkolenia dla przedsiębiorców

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2021 14:10
Program "Dostępność Plus" to pierwsze i kompleksowe ujęcie tematyki dostępności w Polsce. Jego celem jest zapewnienie swobodnego dostępu do dóbr, usług oraz możliwości udziału w życiu społecznym i publicznym osób o szczególnych potrzebach.  
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock
Posłuchaj
04:58 PODCAST Dostepnosc Plus.mp3 Program "Dostępność Plus". PARP organizuje szkolenia dla przedsiębiorców (K.Kuczyński/PR1)

W ramach komponentu "Dostępność Plus" Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości przygotowała programy, które mają pomóc przedsiębiorcom we wdrożeniu dodatkowych dóbr czy usług dla osób z niepełnosprawnościami lub różnego rodzaju ograniczeniami. Jednym z działań przygotowanych przez PARP jest "Dostępność – Szansą na rozwój".

laboratorium badania 1200.jpg
Polski Produkt Przyszłości. PARP czeka na zgłoszenia do konkursu


- "Dostępność – Szansą na Rozwój" to konkurs, który jest finansowy ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt ma na celu aktywizacje przedsiębiorców w obszarze technologii asystującej, kompensacyjnej oraz uniwersalnego projektowania. W ramach konkursu przedsiębiorcy mogą skorzystać ze szkoleń i doradztwa w trakcie, których dowiedzą się jak zarobić, dzięki inwestycji w projekty ułatwiające codzienne życie osób z trudnościami – mówi Szymon Kurek, ekspert z Departamentu Rozwoju Kadr w Przedsiębiorstwach, PARP.

Wsparcie nie tylko dla niepełnosprawnych

Rozwiązania dotyczą nie tylko osób z niepełnosprawnościami, ale również tych, którzy nie są w stanie w normalny sposób skorzystać z danego miejsca, urządzenia lub usługi, np. kobiet w ciąży, dzieci czy emerytów.

- Wrażliwość społeczna jest w tej chwili większa. W związku z powyższym dostosowujemy otaczającą nas rzeczywistość do potrzeb nie tylko osób, które są w pełni sprawne – dodaje Szymon Kurek.

Szacuje się, że nawet 30% społeczeństwa może mieć trwałe lub czasowe ograniczenia w mobilności czy percepcji.

PolskieRadio24.pl, Program 1 Polskiego Radia, K.Kuczyński, md

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem