more_horiz
Gospodarka

Rząd pracuje nad pakietem antyinflacyjnym. Müller: założenia przedstawimy w przyszłym tygodniu

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2021 12:23
Rada Ministrów kończy prace nad tzw. pakietem antyinflacyjnym, który ma łagodzić szybsze tempo wzrostu cen. Rzecznik rządu Piotr Müller zapowiedział, że szczegóły pakietu zostaną przedstawione w przyszłym tygodniu.
Szczegóły pakietu inflacyjnego przedstawimy w przyszłym tygodniu - zapowiedział rzecznik rządu.
Szczegóły pakietu inflacyjnego przedstawimy w przyszłym tygodniu - zapowiedział rzecznik rządu.Foto: Shutterstock

Piotr Müller powiedział w trakcie konferencji w Warszawie, że Sejm propozycjami zajmie się na początku grudnia.

Posłuchaj
00:33 mull l l.mp3 Piotr Müller: szczegóły przedstawimy w przyszłym tygodniu, a Sejm zacznie prace nad rozwiązaniami w grudniu (IAR)

Rzecznik rządu dodał, że równoległe do tych działań zostaną przyjęte rozwiązania, które mogą być wprowadzone na poziomie rozporządzeń ministerialnych. Jak zaznaczył, szczegóły dotyczące pakietu zostaną przedstawione na specjalnej konferencji prasowej. Tłumaczył, że rozwiązania te mają charakter cenotwórczy i mogą wpływać na konkretne rynki, dlatego będą przestawione w całości, jako pakiet.

Pierwsze detale nt. pakietu antyinflacyjnego

Pytany co, będzie w tej tarczy - i czy dzięki niej na święta stanieje benzyna - Müller zapewnił, że dotyczyć ona będzie "sektora paliowego i energetycznego", a także "różnych rozwiązań, które mają obniżyć nieco ceny kluczowych produktów".

- Liczę na to, że taki efekt (obniżkę cen benzyny na święta ten pakiet rozwiązań przyniesie - podkreślił.

W grze są różne rozwiązania

W środę w Sejmie wiceminister finansów Piotr Patkowski zapowiedział, że w ciągu tygodnia rząd przedstawi konkretne postulaty pakietu antyinflacyjnego. Celem pakietu, ma być złagodzenie skutków wzrostu cen energii.

Minister klimatu Anna Moskwa mówiła na początku listopada, że taki pakiet jest gotowy, ruszy od kolejnego roku.

- Całą grupę osób, które tego wsparcia osób potrzebują, nazywamy odbiorcami wrażliwymi. To emeryci, renciści, osoby, które funkcjonują na co dzień w systemie wsparcia finansowego niższych dochodów – oświadczyła Moskwa.

Dodała, że w tym ujęciu wsparcie może uzyskać ok. 2,6 mln osób, ale sytuacja jest cały czas analizowana i do pakietu kwalifikowane są kolejne grupy.

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w październiku 2021 r. w porównaniu z analogicznym miesiącem ubiegłego roku wzrosły o 6,8 proc. - wynika z najnowszego komunikatu Głównego Urzędu Statystycznego.

PolskieRadio24.pl, IAR/PAP, md

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem