X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

"Zadowolony pracownik daje z siebie więcej". Sasin: to korzystne i dla spółek, i dla państwa

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2021 12:57
- Pracownik, który czuje się bezpiecznie, nie musi wybierać pomiędzy pracą a rodziną, jest pracownikiem bardziej wydajnym, bardziej zaangażowanym w pracę i dającym z siebie więcej w miejscu pracy - uważa wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Wraz z minister rodziny i polityki społecznej Marleną Maląg bierze udział w debacie "PRACODAWCA PRO FAMILIA - co to oznacza w praktyce?".
Jacek Sasin: polityka prorodzinna wynika także z kalkulacji biznesowej.
Jacek Sasin: polityka prorodzinna wynika także z kalkulacji biznesowej.Foto: MRiPS/Twitter

Wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin podkreślił, że inwestowanie w kadry, inwestowanie w pracowników jest niezwykle ważne.

- Ono wynika nie tylko z polityki państwa, nie tylko z tego, że my, rządząc od 6 lat, my, czyli Prawo i Sprawiedliwość, Zjednoczona Prawica, postawiliśmy rodzinę i politykę prorodzinną, wsparcie dla rodzin, w centrum naszej polityki, w centrum naszego programu, który konsekwentnie realizujemy – powiedział.

Pracodawcy w polityce prorodzinnej

Jacek Sasin zaznaczył, że ta polityka wynika także z kalkulacji biznesowej.

- Właśnie z tej kalkulacji, która mówi, że zadowolony pracownik, który nie jest sfrustrowany, który wie, że może się czuć bezpiecznie, może się w pełni realizować w miejscu pracy i nie musi wybierać pomiędzy pracą a rodziną, nie musi stawać przed tym dramatycznym wyborem, jest pracownikiem bardziej wydajnym, bardziej zaangażowanym w pracę i dającym z siebie więcej w miejscu pracy - powiedział.

Dodał, że jest to korzystne dla spółek, ale także dla państwa, bo państwo to silne rodziny. Według niego spółki Skarbu Państwa dają tutaj przykład, pokazują, że tak właśnie rzeczywiście może być.

- Dziś zaczynamy rozmowę o tym, jak pracodawcy mogą włączyć się w politykę prorodzinną realizowaną przez nasz rząd - mówił.

- Spółki Skarbu Państwa są dziś, można powiedzieć, na pierwszej linii ognia - ich przedstawiciele, szefowie będą mówić, jak to powinno wyglądać, ale chcę też bardzo wyraźnie powiedzieć: nie musieliśmy jakoś szczególnie spółek Skarbu Państwa do tych działań zachęcać, to są działania, które już mają miejsce. Mam nadzieję, że będzie ich więcej - zaznaczył.

Programy, które można jeszcze rozwijać

Jak mówił minister aktywów, jest jeszcze wiele świetnych projektów, które można zrealizować.

- Jest tutaj dzisiaj obecna spółka PGNiG, która jest pierwszą spółką, która zainwestowała i buduje przedszkole dla dzieci swoich pracowników. Myślę, że jest to dobry kierunek, tak aby mamy nie miały tego dylematu, idąc do pracy, co zrobić ze swoimi pociechami, żeby miały je stosunkowo blisko siebie. To stworzy znakomity komfort pracy - powiedział.

Wskazał też na wsparcie finansowe pozwalające rodzinie lepiej, bardziej komfortowo i bardziej efektywnie spędzać czas.

- To są programy, które na pewno można jeszcze rozwijać. I ta dyskusja, którą dzisiaj zaczynamy, będzie dotyczyła nie tylko pracodawców państwowych, ale również pracodawców prywatnych, których będziemy chcieli zachęcać - mówił wicepremier.

Dodał jednak, że wielu z nich nie trzeba namawiać, bo też doskonale to rozumieją, że pracownicy to jest ogromny kapitał każdej firmy, o który trzeba dbać, który trzeba rozwijać i pielęgnować.

PR24.pl, PAP, DoS

Czytaj także

Polska po pandemii ma duży wzrost nowych zatrudnionych na tle UE. Tak wynika z danych Eurostatu

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2021 13:00
Polska zajmuje 13. miejsce w UE pod względem wskaźnika zatrudnienia w porównaniu z 18. przed pandemią - twierdzą eksperci Polskiego Instytutu Ekonomicznego (PIE). Według analityków PIE w całej Unii pracowało pod koniec II kw. br. o 2,98 mln osób mniej niż przed COVID-19.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczepienia pracowników przeciwko COVID-19. Jakie uprawnienia ma pracodawca?

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2021 17:45
Czy już wkrótce pracodawca będzie mógł sprawdzić, czy jesteśmy zaszczepieni przeciwko COVID-19, wyjaśniał w radiowej Jedynce Robert Lisicki, dyrektor departamentu pracy w Konfederacji Lewiatan.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eksperci: rynek potrzebuje pracowników o niższych kwalifikacjach, wyjątek to informatycy i medycy

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2021 10:00
Rynek pracy mamy zróżnicowany i niejednoznaczny. W większych firmach wynagrodzenie znacznie rośnie, choć jego znaczna część jest konsumowana przez inflację - mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek z Wydziału Nauk Ekonomicznych UW i Robert Lisicki z Konfederacji Lewiatan.  
rozwiń zwiń