more_horiz
Gospodarka

ARiMR pomaga nie tylko rolnikom, ale też rybakom. Całkowita pula środków to ponad 2,5 mld zł

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2021 13:35
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przekazuje środki przede wszystkim beneficjentom z obszarów wiejskich, ale część pieniędzy trafia też do sektora rybactwa i rybołówstwa. Dzieje się tak w ramach programu operacyjnego RYBY 2014-2020 - wyjaśnia zastępca prezesa ARiMR Tomasz Kuśnierek.
ARIMR wspomaga nie tylko rolników, ale też rybaków - m.in. wypłaca rekompensaty covidowe
ARIMR wspomaga nie tylko rolników, ale też rybaków - m.in. wypłaca rekompensaty covidoweFoto: Shutterstock
Posłuchaj
03:11 PR1_AAC 2021_11_30-06-33-45.mp3 ARiMR pomaga nie tylko rolnikom, ale też rybakom. Całkowita pula pomocy to ponad 2,5 mld zł (D.Kwiatkowski/PR1)

- Agencja jest instytucją pośredniczącą w zakresie 5 z 6 priorytetów określonych w programie operacyjnym "Rybactwo i morze" na lata 2014-2020, które służą rozwojowi krajowego sektora rybackiego. Do głównych zadań Agencji należy rozpatrywanie wniosków i umów o dofinansowanie, ale także ocena wniosków o płatność i wypłata tych środków - dodaje Tomasz Kuśnierek.

Na rozwój polskiego rybactwa i rybołówstwa z budżetu Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego, wraz z wkładem z budżetu krajowego, przeznaczono 710 milionów euro.

- Z tej kwoty, w przeliczeniu na złotówki, ARiMR ma do rozdysponowania około 2,8 miliarda złotych - wskazuje wiceprezes ARiMR.

Duże zainteresowanie pomocą

Tomasz Kuśnierek podkreśla, że wykorzystanie środków z tego programu jest bardzo duże. Do dziś ARiMR podpisała prawie 8 tysięcy umów na kwotę ponad 2 miliardów złotych.

Różne programy wsparcia dla rybaków

Agencja wypłaca też rekompensaty za straty poniesione w wyniku pandemii. Do tej pory wypłaciła 320 mln zł pomocy. Pieniądze trafiły m.in. do rybaków i firm przetwórczych.

Czytaj także:

Od 2 do 31 grudnia będzie można natomiast składać wnioski o przyznanie pomocy na zmniejszenie oddziaływania rybołówstwa na środowisko morskie oraz dostosowanie połowów do ochrony gatunków.

PolskieRadio24.pl, Program 1 Polskiego Radia, D.Kwiatkowski, md

Zobacz więcej na temat: ARiMR POLSKA GOSPODARKA
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem