more_horiz
Gospodarka

Od nowego roku ważne zmiany w programie Rodzina 500+. Marlena Maląg przypomina

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2021 10:31
Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg zwraca uwagę na istotną zmianę w programie Rodzina 500+, która nastąpi od nowego roku. Od 1 stycznia wnioski o świadczenie z programu będzie można składać tylko i wyłącznie drogą elektroniczną.
Od nowego roku wniosek o 500+ złożymy tylko online.
Od nowego roku wniosek o 500+ złożymy tylko online.Foto: TT/MRiPS

Szefowa resortu rodziny i polityki społecznej wyjaśnia, iż gminy będą kontynuowały wypłaty przyznanych już świadczeń do końca okresu, na jaki zostały przyznane, czyli do końca maja 2022 roku. Później obsługę programu przejmie w pełni ZUS.

Posłuchaj
00:32 marlemalag1.mp3 Marlena Maląg: gminy będą kontynuowały wypłaty przyznanych już świadczeń do końca okresu, na jaki zostały przyznane, czyli do końca maja 2022 roku (IAR)

Minister Maląg zaznaczyła, że świadczenia będą wypłacane wyłącznie bezgotówkowo na wskazany przez wnioskodawcę numer rachunku bankowego.

Wnioski będzie można składać na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, portalu Empatia lub przez bankowość elektroniczną.

500+ przed Świętami

Zaapelowała też do wójtów, burmistrzów i prezydentów miast o wypłatę świadczenia wychowawczego w ramach programu Rodzina 500+ jeszcze przed Świętami. Podkreśliła, że rząd zabezpieczył środki na ten cel.

Posłuchaj
00:11 marlemalag2.mp3 Marlena Maląg apeluje, by samorządy wypłaciły świadczenie jeszcze przed Świętami (IAR)

Od początku wprowadzenia programu Rodzina 500+ do polskich rodzin trafiło ponad 175 mld złotych - zaznaczyła Marlena Maląg.

PolskieRadio24.pl, IAR, md

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem