X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Połączenie Orlenu i Lotosu. Płocki koncern przedstawił partnerów, którzy pomogą w fuzji

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2022 12:30
Fuzja polskich paliwowych gigantów coraz bliżej. PKN Orlen wybrał partnerów do realizacji wynegocjowanych z Komisją Europejską środków zaradczych w związku z procesem przejęcia Lotosu. Będą to Saudi Aramco, MOL i Unimot.
Starszy wiceprezes ds. downstream koncernu Saudi Aramco Mohammed Y. Al Qahtani, prezes PKN Orlen Daniel Obajtek oraz wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin na dzisiejszej konferencji prasowej. Orlen zaprezentował na niej partnerów, którzy pomogą w realizacji środków zaradczych, zleconych przez KE w związku z fuzją Orlenu z Lotosem.
Starszy wiceprezes ds. downstream koncernu Saudi Aramco Mohammed Y. Al Qahtani, prezes PKN Orlen Daniel Obajtek oraz wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin na dzisiejszej konferencji prasowej. Orlen zaprezentował na niej partnerów, którzy pomogą w realizacji środków zaradczych, zleconych przez KE w związku z fuzją Orlenu z Lotosem.Foto: PAP/Albert Zawada

Saudyjski operator Saudi Aramco ma kupić udziały w rafinerii Lotosu - obejmie 30 procent, węgierski MOL ma przejąć 417 stacji benzynowych Lotos. W zamian Orlen kupi od MOL-a 144 stacji na Węgrzech i 41 na Słowacji - blisko 229 milionów euro.

Unimot przejmie bazę paliw przejmowanej firmy. Orlen zakończył prace nad środkami zaradczymi, które miały umożliwić przejęcie Lotosu - poinformowała spółka. Sprzedaż udziałów to jeden z warunków zgody Komisji Europejskiej na przejęcie przez Orlen spółki Lotos.

Termin przedstawienia środków zaradczych KE mija w piątek.

Umowa z MOL-em

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek poinformował, że kierowana przez niego spółka sprzeda 400 stacji benzynowych węgierskiemu koncernowi MOL. W ten sposób Orlen spełni warunek, pod jakim Komisja Europejska zgodziła się na przejęcie przez Orlen spółki Lotos.

Posłuchaj
00:27 dddas.mp3 Daniel Obajtek o szczegółach umowy ws. sprzedaży części Lotosu (IAR)

Daniel Obajtek podkreślił, że Orlen sprzeda 400 stacji koncernowi MOL, a jednocześnie kupi od tej firmy blisko 200 stacji. Będzie to 150 stacji paliwowych na Węgrzech i ponad 40 stacji na Słowacji.

Daniel Obajtek dodał, że za pozostałe środki ze sprzedaży stacji koncern negocjuje zakup następnych ponad stu stacji w regionie.

Posłuchaj
00:26 dddz.mp3 Daniel Obajtek o umowie z MOL-em (IAR)

Prezes PKN Orlen powiedział też, że po przejęciu Lotosu, w rękach Orlenu pozostanie ponad sto stacji Lotosu. Będą one działały pod marką Orlenu.

PKN Orlen rośnie w siłę

Daniel Obajtek zaznaczył także, że fuzja koncernów pozwoli utrzymać się na rynkach i nie doprowadzi do sytuacji, że Orlen stałby się firmą wycofującą się.

Posłuchaj
00:35 expp.mp3 Daniel Obajtek: fuzja pomoże nam w dalszej ekspansji na rynkach (IAR)

Proces przejęcia Lotosu rozpoczął się cztery lata temu - w 2018 roku. Będzie to największa fuzja w Polsce i w naszym regionie.

W przyszłości PKN Orlen ma również przejąć spółkę PGNiG.

PolskieRadio24.pl, IAR, md

Czytaj także

Fuzja Orlenu i Lotosu coraz bliżej. Norweski rząd pomoże w procesie połączenia

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 09:53
Norges Bank zagłosuje za wydzieleniem gdańskiej rafinerii, co zwiększa szanse na sukces skarbu państwa na walnym zgromadzeniu Lotosu, a w konsekwencji przybliża paliwową megafuzję z Orlenem - pisze środowy "Puls Biznesu".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komisja Europejska daje PKN ORLEN więcej czasu na realizację warunków zaradczych

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2021 20:54
PKN ORLEN finalizuje umowy z partnerami do realizacji warunków zaradczych, które zagwarantują dalszy rozwój biznesowy firm objętych postępowaniem. Równolegle prowadzone są działania przygotowujące obie spółki do procesu połączenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Połączenie Orlenu i Lotosu. Rośnie multikoncern energetyczny

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2022 12:00
Fuzja koncernów PKN Orlen i Lotos ma doprowadzić do powstania giganta z rocznym przychodem w wysokości blisko 140 mld zł. Oznaczałoby to, że połączone spółki staną się największym graczem paliwowym w Polsce i w regionie. 
rozwiń zwiń