more_horiz
Gospodarka

Orlen czeka na opinię UOKiK. Decyzja o przejęciu PGNiG ma zapaść "niebawem"

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2022 12:29
PKN Orlen zakłada, że decyzja Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sprawie przejęcia Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa zapadnie niebawem - powiedział prezes Daniel Obajtek. Dodał, że "PKN Orlen na pewno nie odstąpi od przejęcia tej spółki" - informuje dziennik.pl.
PGNiG to element konieczny do stworzenia silnego koncernu multienergetycznego i PKN Orlen na pewno nie odstąpi od przejęcia tej spółki.
PGNiG to element konieczny do stworzenia silnego koncernu multienergetycznego i PKN Orlen na pewno nie odstąpi od przejęcia tej spółki.Foto: Grand Warszawski/Shutterstock

- Sądzę, że decyzja UOKiK będzie niebawem, mamy informacje, że ten proces powoli dobiega końca. Zrobimy wszystko, żeby w tym roku przejąć PGNiG - powiedział Daniel Obajtek podczas konferencji prasowej.

Element konieczny do stworzenia silnego koncernu

Szef spółki zaznaczył, że PGNiG to element konieczny do stworzenia silnego koncernu multienergetycznego i PKN Orlen na pewno nie odstąpi od przejęcia tej spółki. Podkreślił również, że spółka już pracuje nad utworzeniem docelowego modelu organizacyjnego po przejęciu zarówno Grupy Lotos, jak i PGNiG.

Serwis przypomina, że Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 131,5 mld zł w 2021 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

Połączenie poprzez przejęcie

Przypomnijmy, że kilka miesięcy temu Skarb Państwa podpisał umowę o współpracy z PKN Orlen, PGNiG i Lotosem. Krok ten pozwala na powstanie w kraju koncernu multienergetycznego, którego liderem będzie PKN Orlen.

Jak podkreślił prezes Orlenu Daniel Obajtek w radiowej Jedynce, w tym celu "wiele kroków ma już za sobą".

- Koncern multienergetyczny tworzę konsekwentnie od ponad 3 lat. Dokonaliśmy akwizycji Energii, paru innych spółek, uzyskaliśmy zgodę Komisji Europejskiej na przejęcie grupy Lotos. To będzie połączenie poprzez przejęcie. Zgodnie z kodeksem spółek handlowych - dodał prezes Orlenu.


PR24.pl, DoS

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem