more_horiz
Gospodarka

Detektory, skanery RTG, drony hybrydowe. Litwa zainteresowana polskimi systemami bezpieczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2022 11:45
W Domu Kultury Polskiej w Wilnie odbywa się konferencja "Bezpieczeństwo i ochrona infrastruktury krytycznej". Swój sprzęt prezentują na niej przede wszystkim polskie firmy. Zainteresowanie ze strony litewskich instytucji jest olbrzymie.
Podczas konferencji w Wilnie prezentowany jest sprzęt zapewniający bezpieczeństwo obiektów strategicznych.
Podczas konferencji w Wilnie prezentowany jest sprzęt zapewniający bezpieczeństwo obiektów strategicznych.Foto: Andrey_Popov/Shutterstock

Podczas konferencji prezentowany jest sprzęt zapewniający bezpieczeństwo obiektów strategicznych, takich jak instytucje i ważne przedsiębiorstwa państwowe, a także granic państwowych.

- Są to między innymi detektory metali, ciecze do wykrywania materiałów wybuchowych, system bezpieczeństwa Cerber, skanery RTG i drony hybrydowe - wyjaśnia Beata Czaplińska z Polsko-Litewskiej Izby Handlowej, która jest partnerem wydarzenia.

Prezentacja tego typu urządzeń w takiej skali odbywa się na Litwie po raz pierwszy.

- Zainteresowanie jest ogromne. Mamy zarejestrowanych ponad sto osób. Wśród nich są policjanci, strażacy i celnicy, a także firmy prywatne - dodaje Beata Czaplińska.


Posłuchaj
00:49 Wilno konferencja poświęcona polskim systemom bezpieczeństwa.mp3 Wilno konferencja poświęcona polskim systemom bezpieczeństwa (IAR)

 

Głównym organizatorem konferencji jest polska firma Integra Brop. Jej prezes Robert Gawryś powiedział, że systemy bezpieczeństwa są dziś niezwykle ważne, a ich zastosowanie nabrało obecnie nowego znaczenia. Przedsiębiorstwo swój sprzęt instaluje przede wszystkim w Polsce, ale jest obecne również w Serbii, Gruzji i na Słowacji.

PR24.pl, IAR, DoS