more_horiz
Gospodarka

Przesyłki polecone znów bezpośrednio do adresata. Poczta Polska przywraca standardowy sposób doręczania

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2022 11:51
"Przywracamy tryb doręczania przesyłek poleconych bezpośrednio do adresata" - poinformowała Poczta Polska, powołując się na poprawę stanu epidemicznego w Polsce. Zainteresowani klienci nadal mogą korzystać z bezpłatnej usługi "Polecony do skrzynki".
Od 16 maja Poczta Polska przywraca standardowy sposób doręczania wszystkich przesyłek listowych rejestrowanych.
Od 16 maja Poczta Polska przywraca standardowy sposób doręczania wszystkich przesyłek listowych rejestrowanych.Foto: Poczta Polska

Spółka przypomniała, że w związku z wybuchem epidemii i potrzebą wprowadzania bezpiecznych, bezkontaktowych procedur, ponad dwa lata temu została podjęta decyzja o doręczaniu listów poleconych w sposób bardziej bezpieczny; przesyłki listowe rejestrowane, które nie wymagały zwrotnego potwierdzenia odbioru, doręczano do skrzynki pocztowej.

Zawieszono również obowiązek uzyskania przez kuriera pokwitowania odbioru przesyłki.

Pozostaje opcja "polecony do skrzynki"

Od 16 maja Poczta Polska przywraca standardowy sposób doręczania wszystkich przesyłek listowych rejestrowanych.

Poczta Polska dostosowuje się do oczekiwań klientów. W sytuacji epidemii preferowane były rozwiązania jak najbezpieczniejsze. Teraz chcemy ponownie zaoferować klientom tradycyjną formułę listu poleconego, doręczanego jak wcześniej do rąk adresata - powiedział rzecznik prasowy Poczty Polskiej Daniel Witowski.

- Pozostawiamy możliwość skorzystania z opcji "polecony do skrzynki", z uwagi na spore zainteresowanie i dużą liczbę pozytywnych opinii o tym rozwiązaniu - dodał.

Poczta Polska zaznaczyła, że klienci, którzy chcą, aby przesyłki polecone nadal trafiały do ich skrzynek pocztowych, mogą skorzystać z bezpłatnej usługi "Polecony do skrzynki". O pozostawieniu przesyłki w skrzynce odbiorca zostanie poinformowany poprzez SMS albo e-mail na wskazany numer telefonu lub adres.


Wystarczy wypełnić formularz

Aby korzystać z usługi "Polecony do skrzynki", należy wypełnić formularz w wersji elektronicznej na stronie Poczty Polskiej, a następnie potwierdzić go online profilem zaufanym albo złożyć wydrukowany we właściwej placówce pocztowej bądź przekazać go listonoszowi. Dodano, że jeśli ktoś korzystał z tej opcji przed epidemią, nadal będzie otrzymywać listy polecone w niezmienionej formule.

Usługa "Polecony do skrzynki" nie jest świadczona dla przesyłek z wymaganym zwrotnym potwierdzeniem odbioru oraz takich, które nie mieszczą się w skrzynce oddawczej.

PR24.pl, PAP, DoS