more_horiz
Gospodarka

Wizyta w urzędzie skarbowym bez stresu. Zdecydowana większość podatników jest zadowolonych

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2022 13:34
Ministerstwo finansów poinformowało, że 82 proc. podatników jest zadowolonych po wizycie w urzędzie skarbowym. Badanie satysfakcji osób odwiedzających urzędy prowadzone jest w sposób ciągły od kwietnia ubiegłego roku. Najlepiej ocenione zostały Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu, Olsztynie i Szczecinie.
Najlepiej ocenione przez podatników zostały Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu, Olsztynie i Szczecinie.
Najlepiej ocenione przez podatników zostały Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu, Olsztynie i Szczecinie.Foto: sylv1rob1/Shutterstock.com

Minister finansów Magdalena Rzeczkowska powiedziała, że uzyskany rezultat jest dobry, ale dodała, że celem jest dalsza poprawa zadowolenia podatników. Podkreśliła, że osoby zadowolone z usług urzędników chętniej płacą podatki i nie odnoszą się do tego obowiązku w sposób negatywny.

Posłuchaj
00:22 x1 Ministerstwo finansów poinformowało, że 82 procent podatników jest zadowolonych po wizycie w urzędzie skarbowym.mp3 Ministerstwo finansów poinformowało, że 82 proc. podatników jest zadowolonych po wizycie w urzędzie skarbowym (IAR)

Zastępca szefa Krajowej Administracji Skarbowej Anna Chałupa dodała, że poza badaniem ogólnej satysfakcji z wizyty w urzędzie, sprawdzane były kwestie bardziej szczegółowe, jak to czy podatnik zarekomendowałby znajomym obsługę przez daną osobę i czy sprawę udało się załatwić bez wysiłku. Bardzo ważne dla podatników jest też to, czy jedna wizyta w urzędzie była wystarczająca.

Posłuchaj
00:28 x2 Ministerstwo finansów poinformowało, że 82 procent podatników jest zadowolonych po wizycie w urzędzie skarbowym.mp3 Ministerstwo finansów poinformowało, że 82 proc. podatników jest zadowolonych po wizycie w urzędzie skarbowym (IAR)

W poszczególnych kategoriach procent zadowolonych podatników wynosił od 77 proc. do 88 proc. Najlepiej ocenione przez podatników zostały Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu, Olsztynie i Szczecinie.
Ankiety wypełniło ponad 108 tys. podatników.

PR24.pl, IAR, DoS