more_horiz
Gospodarka

Ruszył kolejny nabór w programie "Dobry Start". Sprawdź, jak złożyć wniosek

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2022 11:32
1 lipca ruszył kolejny nabór w ramach rządowego programu wyprawki szkolnej - "Dobry Start". Jak wyjaśnia minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg, rodzice, którzy złożą dokumenty w lipcu i sierpniu, otrzymają pieniądze do 30 września.
Wnioski można składać do końca listopada.
Wnioski można składać do końca listopada.Foto: Shutterstock
Posłuchaj
02:50 PR1_AAC 2022_07_04-06-33-59.mp3 Ruszył nabór wniosków w programie "Dobry Start". Sprawdź, jak złożyć wniosek (Tomasz Matusiak/PR1)

Marlena Maląg przypomina, że świadczenie wynosi 300 złotych na każde dziecko do ukończenia 20 roku życia, a w przypadku dzieci niepełnosprawnych - do 24 roku życia.

- Zachęcam rodziców do składania wniosków, by pieniądze jak najszybciej trafiły na konta - dodaje minister.

Wnioski tylko przez sieć

Wnioski w programie "Dobry Start" będzie można składać do 30 listopada. Sama procedura składania dokumentów jest bardzo prosta.

Tak jak w ubiegłym roku można to robić tylko drogą elektroniczną: poprzez bankowość elektroniczną, platformę PUE ZUS, a także przez system Emp@tia - wyjaśnia Marlena Maląg.

Realne wsparcie dla rodzin

Pieniądze z programu będzie wypłacał Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Świadczenie trafi na konto bankowe, wskazane we wniosku - tłumaczy prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.

Czytaj także:

Ekonomista Marek Zuber mówi, że to świadczenie jest szczególnie istotne dla rodzin z większą liczbą dzieci, a także dla uboższych gospodarstw domowych.

Według danych resortu rodziny, każdego roku z programu korzysta około 4,5 miliona dzieci. Łączna kwota wsparcia w latach 2018-2022 wyniesie około 6 miliardów 650 milionów złotych.

PolskieRadio24.pl, Program 1 Polskiego Radia, Tomasz Matusiak

Zobacz więcej na temat: rodzina GOSPODARKA POLSKA