more_horiz
Gospodarka

7,5 tys. km nowych torów, 900 stacji kolejowych. Minister Adamczyk: inwestycje przyniosły efekty

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2023 15:02
Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk zapowiedział, że rząd nadal będzie inwestował w polską kolej. Szef resortu wziął udział w otwarciu III Kongresu Rozwoju Kolei, który odbywa się w Warszawie.
Minister Andrzej Adamczyk przypomniał o programie inwestycyjnym największego państwowego przewoźnika PKP Intercity, którego zarząd deklaruje, że do 2030 roku cały tabor, którym dysponuje, będzie nowy lub zmodernizowany.
Minister Andrzej Adamczyk przypomniał o programie inwestycyjnym największego państwowego przewoźnika PKP Intercity, którego zarząd deklaruje, że do 2030 roku cały tabor, którym dysponuje, będzie nowy lub zmodernizowany.Foto: Ministerstwo Infrastruktury/Twitter

Minister Andrzej Adamczyk podkreślił, że dotychczasowe inwestycje przyniosły efekty. Wskazał, że od 2016 roku w Polsce powstało prawie 7,5 tys. km nowych torów kolejowych na nowych liniach, ponad 900 zmodernizowanych lub zbudowanych od podstaw stacji kolejowych i przystanków.

Posłuchaj
00:29 x1 Minister A. Adamczyk - dotychczasowe inwestycje w kolej przyniosły efekty.mp3 Minister A. Adamczyk: dotychczasowe inwestycje w kolej przyniosły efekty (IAR

Wyzwania na przyszłość

Tematem przewodnim Kongresu jest konsolidacja na kolei. W zeszłym roku został utworzony Holding PKP, który składa się ze spółek należących do grupy PKP. Ekspert transportowy z Zespołu Doradców Gospodarczych TOR Adrian Furgalski, który wziął udział w Kongresie powiedział, że konsolidacja i współpraca powinna ułatwić pasażerom podróżowanie.

Adrian Furgalski podkreślił, że dla pasażerów dużym ułatwieniem powinna być integracja kolejowych systemów biletowych z systemami komunikacji miejskiej.

Posłuchaj
00:24 x2 Adrian Furgalski - konsolidacja i współpraca powinna ułatwić pasażerom podróżowanie.mp3 Adrian Furgalski: konsolidacja i współpraca powinna ułatwić pasażerom podróżowanie (IAR)

 Kongres potrwa do 18:00. Patronem medialnym wydarzenia jest Polskie Radio.

Czytaj także:

PR24.pl, IAR, DoS

REKLAMA