Spokojny debiut spółki ATM Systemy Informatyczne
Kurs akcji spółki ATM Systemy Informatyczne w poniedziałek na otwarciu notowań podczas debiutu na Giełdzie Papierów Wartościowych wyniósł 2,65 zł, czyli się nie zmienił.
2012-05-28, 10:57
ATM Systemy Informatyczne powstała przez podział spółki ATM na dwie niezależne firmy. Podział został dokonany bez obniżenia kapitału zakładowego ATM. W wyniku podziału powstały spółka telekomunikacyjna (ATM) i spółka wyspecjalizowana w integracji IT (ATM Systemy Informatyczne).
W wyniku podziału wszyscy akcjonariusze ATM otrzymali nowo wyemitowane akcje ATM SI, przy czym liczba objętych akcji w ATM SI przez każdego akcjonariusza była taka sama, jak liczba posiadanych przez niego akcji w ATM.
ATM SI specjalizuje się w dostarczaniu rozwiązań z zakresu sieci teleinformatycznych i ich bezpieczeństwa, wysokowydajnych systemów obliczeniowych oraz infrastruktury technicznej. Posiada doświadczenie w budowie centrów danych „pod klucz”, będąc jednocześnie liderem na rynku systemów zasilania gwarantowanego. Świadczy szerokie spektrum usług profesjonalnych, poczynając od audytów i doradztwa, poprzez projektowanie i wdrożenia, integrację poszczególnych fragmentów rozwiązania, po outsourcing ICT i cloud computing.
REKLAMA