more_horiz
Gospodarka

Linie lotnicze nie śpieszą się z powrotem na lotnisko w Modlinie

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2013 14:22
Od 2 lipca na lotnisko w Modlinie będą mogły wrócić samoloty. Urząd Lotnictwa Cywilnego uchylił decyzję z grudnia zeszłego roku, która ograniczała eksploatację tego portu lotniczego.
Audio
  • Rzeczniczka Urzędu Lotnictwa Cywilnego Marta Chylińska (IAR):od lipca samoloty w Modlinie
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: modlinairport.pl

Rzeczniczka Urzędu Lotnictwa Cywilnego Marta Chylińska powiedziała, że ekspertyzy wykazały, że pas startowy został tym razem wykonany porządnie. Potwierdziły to dwie kontrole. Jedną przeprowadził Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego, a drugą pracownicy ULC.

W tym momencie zarządzający lotniskiem mają czas na prowadzenie rozmów z przewoźnikami. W związku z zamknięciem portu lotniczego, wszyscy przewoźnicy, którzy funkcjonowali w Modlinie, musieli przenieść się na Okęcie.
Lotnisko w Modlinie nie przyjmuje samolotów pasażerskich od grudnia 2012 roku. Inspektor nadzoru budowlanego zdecydował wówczas o zamknięciu dwóch skrajnych części pasa startowego.


Zobacz więcej na temat: lotnictwo lotnisko w Modlinie
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem