more_horiz
Gospodarka

Lotnisko w Modlinie. Działa, ale świeci pustkami

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2013 15:16
Lotnisko w Modlinie czynne, ale na razie bez pasażerów. Po trwającym prawie pół roku remoncie pasa startowego lotnisko w Modlinie od środy znów będzie mogło obsługiwać podróżnych.
Audio
  • Prezes portu Piotr Okieńczyc (IAR) o lotnisku w Modlinie
Lotnisko w Modlinie
Lotnisko w ModlinieFoto: materiały prasowe

Port czynny, ale na razie bez pasażerów. Po trwającym prawie pół roku remoncie pasa startowego lotnisko w Modlinie od środy znów będzie mogło obsługiwać podróżnych. Na razie jednak będzie stało puste, bo przewoźnicy, którzy w zeszłym roku korzystali z Modlina, dziś wożą pasażerów z Warszawy.
Jak mówi prezes portu Piotr Okieńczyc rozmowy z firmami trwają. Wyraził też przekonanie, że przewoźnicy wezmą pod uwagę fakt, że opłaty lotniskowe w Modlinie są o 40 procent niższe niż w Warszawie. Dodatkową zachętą na być testowany właśnie system ILS, który naprowadza samoloty na pas w czasie mgły. Zdaniem prezesa pierwsze samoloty powinny wylądować w Modlinie jeszcze w lipcu.
Lotnisko zostało zamknięte pod koniec grudnia zeszłego roku. Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego uznał wtedy, że kruszący się beton na części pasa startowego jest zagrożeniem dla samolotów. Władze lotniska chcą odszkodowania od wykonawcy prac firmy Erbud. Przedstawiciele portu zapewniają, że wina wykonawcy jest bezsporna. Twierdzą też, że dysponują ekspertyzami, które wykluczają inne czynniki. Sprawa rozstrzygnie się przed sądem.
Według wstępnych szacunków port w Modlinie stracił około 30 milionów złotych. Port lotniczy w Modlinie został otwarty w lipcu zeszłego roku. W założeniu miał obsługiwać tak zwane linie niskokosztowe. Swoje rejsy obsługiwały tam linie Wizzair i Ryanair.

ab

Zobacz więcej na temat: lotnictwo lotnisko w Modlinie
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem