Lufthansa zwiększyła liczbę połączeń do Polski
- Lufthansa w sezonie zimowym zwiększyła liczbę połączeń oraz liczbę miejsc w samolotach na trasach między Polską a Niemcami - poinformował dyrektor generalny Lufthansy w Polsce Bart Buyse.
2013-11-13, 15:44
W sezonie letnim przewoźnik planuje dalszy wzrost liczby połączeń.
Jak powiedział w środę dziennikarzom Buyse, Lufthansa uruchomiła dodatkowe połączenia i wprowadziła większe maszyny na trasach z Poznania, Rzeszowa, Krakowa, Katowic i Wrocławia do niemieckich portów.
- Począwszy od zimowego rozkładu 2013/2014, zwiększyliśmy liczbę oferowanych miejsc, wprowadzając jeden dodatkowy rejs dziennie na trasach pomiędzy głównym portem przesiadkowym we Frankfurcie, a polskimi portami w Poznaniu, Rzeszowie i Krakowie. Dodatkowo, połączenia na trasach Frankfurt-Katowice, Frankfurt-Wrocław i Monachium-Poznań będą obsługiwane przez większe maszyny, dzięki czemu liczba oferowanych miejsc zwiększy się nawet o 20 proc. - powiedział Buyse.
Zapowiedział, że w letnim rozkładzie na 2014 rok planowany jest dalszy rozwój siatki połączeń, dzięki dodatkowym codziennym rejsom pomiędzy Frankfurtem a Wrocławiem, Gdańskiem i Krakowem.
- Polska jest najszybciej rozwijającym się rynkiem dla Lufthansy. Prognozy na następny rok dla Polski są również bardzo optymistyczne. Planujemy dalszy wzrost liczby połączeń i wprowadzenie większych maszyn. Chcemy oferować polskim pasażerom najlepsze możliwości podróży do miast całego świata - zarówno jeśli chodzi o komfort, jak i elastyczność połączeń do naszych portów przesiadkowych - dodał Buyse.
abo
REKLAMA