more_horiz
Gospodarka

Od nowego roku ważne zmiany w programie Rodzina 500+. Marlena Maląg przypomina

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2021 10:31
Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg zwraca uwagę na istotną zmianę w programie Rodzina 500+, która nastąpi od nowego roku. Od 1 stycznia wnioski o świadczenie z programu będzie można składać tylko i wyłącznie drogą elektroniczną.
Od nowego roku wniosek o 500+ złożymy tylko online.
Od nowego roku wniosek o 500+ złożymy tylko online.Foto: TT/MRiPS

Szefowa resortu rodziny i polityki społecznej wyjaśnia, iż gminy będą kontynuowały wypłaty przyznanych już świadczeń do końca okresu, na jaki zostały przyznane, czyli do końca maja 2022 roku. Później obsługę programu przejmie w pełni ZUS.

Posłuchaj
00:32 marlemalag1.mp3 Marlena Maląg: gminy będą kontynuowały wypłaty przyznanych już świadczeń do końca okresu, na jaki zostały przyznane, czyli do końca maja 2022 roku (IAR)

Minister Maląg zaznaczyła, że świadczenia będą wypłacane wyłącznie bezgotówkowo na wskazany przez wnioskodawcę numer rachunku bankowego.

Wnioski będzie można składać na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, portalu Empatia lub przez bankowość elektroniczną.

500+ przed Świętami

Zaapelowała też do wójtów, burmistrzów i prezydentów miast o wypłatę świadczenia wychowawczego w ramach programu Rodzina 500+ jeszcze przed Świętami. Podkreśliła, że rząd zabezpieczył środki na ten cel.

Posłuchaj
00:11 marlemalag2.mp3 Marlena Maląg apeluje, by samorządy wypłaciły świadczenie jeszcze przed Świętami (IAR)

Od początku wprowadzenia programu Rodzina 500+ do polskich rodzin trafiło ponad 175 mld złotych - zaznaczyła Marlena Maląg.

PolskieRadio24.pl, IAR, md