Grupa Tauron sfinansuje wyposażenie szkolnych pracowni. Konkurs "Zielone Laboratoria" rozstrzygnięty

Drukarki 3D, gogle wirtualnej rzeczywistości, pomocne w nauce multimedia i sprzęt do przeprowadzania doświadczeń - te i inne narzędzia znajdą się po wakacjach w pracowniach czterech szkół z południa Polski. Po 100 tys. zł na remont i wyposażenie każdej pracowni dał Tauron.

2022-05-23, 14:42

Grupa Tauron sfinansuje wyposażenie szkolnych pracowni. Konkurs "Zielone Laboratoria" rozstrzygnięty
W nadesłanych na konkurs 140 aplikacjach, energetyków urzekły przede wszystkim dziecięca fantazja, beztroska oraz brak ograniczeń.Foto: Tauron

Grupa Tauron ogłosiła wyniki kolejnej edycji konkursu "Zielone Laboratoria Taurona", w ramach którego szkoły z terenu działania firmy aplikują o środki na stworzenie nowoczesnych pracowni do nauki przedmiotów ścisłych. Pomysły zgłaszają sami uczniowie. Wygrywają szkoły, przedstawiające najlepsze projekty.

- Wygrana w konkursie pozwoli nam wypełnić technologiczną lukę jeśli chodzi o dostęp do nowoczesnych narzędzi edukacyjnych - powiedziała Dagmara Knapik, nauczycielka biologii ze Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego nr 14 w Gliwicach. To jedna z czterech szkół, które otrzymały 100-tysięczne dofinansowanie.

Tauron rozważa rozszerzenie przedsięwzięcia

Oprócz placówki z Gliwic, konkurs wygrały także Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kluczach, Szkoła Podstawowa im. Ks. Franciszka Gołby w Spytkowicach oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Wałbrzychu. Nowe pracownie w każdej z tych szkół mają być gotowe po wakacjach.

Prezes Taurona Paweł Szczeszek zadeklarował, że Tauron będzie kontynuować program finansowania pracowni w szkołach oraz rozważa rozszerzenie tego przedsięwzięcia.

REKLAMA

- Liczymy, że ci młodzi ludzie, którym dziś pomagamy stworzyć lepsze warunki do nauki, w przyszłości odwdzięczą nam się swoją energią, nowymi pomysłami, patentami. Dostęp do technologii i nowoczesnych narzędzi edukacyjnych z pewnością pobudzi ich kreatywność jeśli chodzi o myśl techniczną - powiedział prezes Taurona.

W nadesłanych na konkurs 140 aplikacjach, energetyków urzekły przede wszystkim dziecięca fantazja, beztroska oraz brak ograniczeń.

- Uczniowie nie myślą w kategoriach: tego się nie da, to się nie opłaca. To są nowe, otwarte umysły, które także nas, inżynierów, fascynują. Dlatego jesteśmy zachwyceni i bardzo zadowoleni z tego projektu. Będziemy chcieli go w przyszłości rozszerzać, a na pewno kontynuować – powiedział Paweł Szczeszek.

Klucz do dostatniego i ciekawego życia

Najwięcej (69) zgłoszeń w konkursie pochodziło z woj. śląskiego. Z Dolnego Śląska nadesłano 35 aplikacji, z Małopolski 31, a z Opolszczyzny 7. Nagrodzone projekty przedstawiają konkretne potrzeby szkół i możliwość ich zaspokojenia.

REKLAMA

Analiza wszystkich zgłoszeń pokazuje, że uczniowie bardzo poważnie podchodzą do nauki przedmiotów przyrodniczych i informatycznych. Widać, że wielu z nich dostrzega, że fizyka, chemia, biologia, geografia i informatyka mogą być kluczem do dostatniego i ciekawego życia - oceniają przedstawiciele Taurona.

Energetyczna grupa od dawna wspiera szkoły i inne placówki edukacyjne, m.in. tworząc w technikach klasy patronackie - obecnie uczy się w nich 1,3 tys. osób. Najlepsi uczniowie mogą liczyć na stypendia naukowe oraz zajęcia, praktyki i staże zawodowe.

PR24.pl, PAP, DoS

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej