more_horiz
Gospodarka

Konferencja Green Conservatism. "Polska transformacja energetyczna jest transformacją dialogu"

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2022 13:58
Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa powiedziała, że polska transformacja energetyczna jest transformacją dialogu. Minister, odnosząc się do pakietu "Fit for 55", podczas konferencji Green Conservatism zaznaczała, że Polska nie zaprzecza konieczności transformacji, zachowywania zasobów naturalnych i podtrzymywania bioróżnorodności.
Anna Moskwa: polska polityka energetyczna i transformacja, w przeciwieństwie do dokumentów europejskich, jest przemyślana.
Anna Moskwa: polska polityka energetyczna i transformacja, w przeciwieństwie do dokumentów europejskich, jest przemyślana.Foto: MKiS/Twitter

- Jak najbardziej popieramy te wszystkie kierunki, natomiast nie jesteśmy w stanie znaleźć uzasadnienia dla tych wszystkich dat, które mamy na tych ścieżkach - zaznaczyła minister klimatu i środowiska.


Posłuchaj
00:32 x 1 Minister klimatu i środowiska A. Moskwa polska transformacja energetyczna jest transformacją dialogu.mp3 Minister klimatu i środowiska A. Moskwa polska transformacja energetyczna jest transformacją dialogu (IAR)

 

Anna Moskwa dodała, że polska polityka energetyczna i transformacja, w przeciwieństwie do dokumentów europejskich, jest przemyślana.


Posłuchaj
00:35 x 2 Minister klimatu i środowiska A. Moskwa polska transformacja energetyczna jest transformacją dialogu.mp3 Minister klimatu i środowiska A. Moskwa polska transformacja energetyczna jest transformacją dialogu (IAR)

 

Pakiet "Fit for 55" to unijne regulacje klimatyczne, dzięki którym do 2035 roku społeczeństwa europejskie mają emitować o 55 proc. mniej szkodliwych zanieczyszczeń.

Spojrzenie konserwatywne

Z kolei wicepremier Jacek Sasin powiedział, że transformacja energetyczna nie może odbywać się w oderwaniu od sytuacji społecznej i bezpieczeństwa państw.

W jego ocenie konserwatywne spojrzenie na wyzwania środowiskowe najlepiej odpowiada na współczesne wyzwania. Zaznaczył, że cel jakim jest ochrona planety musi być wykonany w sposób akceptowalny dla społeczeństwa.


Posłuchaj
00:25 x 1 Wicepremier J. Sasin o transformacji energetycznej.mp3 Wicepremier J. Sasin o transformacji energetycznej (IAR)

 

Szef resortu aktywów państwowych podkreślił, że wojna na Ukrainie potwierdziła konserwatywne spostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa energetycznego.


Posłuchaj
00:24 x 2 Wicepremier J. Sasin o transformacji energetycznej.mp3 Wicepremier J. Sasin o transformacji energetycznej (IAR)

 

Najlepszy model ochrony środowiska

Konferencja Green Conservatism odbywa się dziś i jutro w Warszawie. Eksperci rozmawiają na tematy związane z energetyką i klimatem. Organizatorami wydarzenia są Fundacja Instytut im. Kazimierza Promyka oraz think-tank New Direction.

W czasie konferencji politycy, naukowcy i publicyści debatują nad najlepszym modelem ochrony środowiska. Wśród tematów debat jest wykorzystanie energii jako broni, prawdziwe korzenie europejskiej polityki klimatycznej czy prawdziwe oblicze ekologicznych aktywistów.

PR24.pl, IAR, DoS