more_horiz
Gospodarka

Przerwa w działaniu usługi Twój e-PIT. Fiskus przygotowuje się do rozliczenia podatku za 2022 r.

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2023 13:19
Usługa Twój e-PIT będzie niedostępna od 3 do 14 lutego - poinformowała Krajowa Administracja Skarbowa. Powodem są przygotowania do rozliczenia podatku za 2022 r.
Podatnicy, którzy będą przy rozliczeniu podatku za 2022 r. korzystać z usługi Twój e-PIT, uzyskają dostęp do wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego.
Podatnicy, którzy będą przy rozliczeniu podatku za 2022 r. korzystać z usługi Twój e-PIT, uzyskają dostęp do wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego.Foto: Shutterstock

- Od 3 do 14 lutego br. będą prowadzone prace serwisowe w usłudze Twój e-PIT w związku z przygotowaniem zeznań podatkowych za 2022 rok. Zapraszamy ponownie do usługi 15 lutego - powiedziała rzecznik prasowy Szefa Krajowej Administracji Skarbowej Justyna Pasieczyńska.
Dodała, że pozostałe usługi w serwisie e-Urząd Skarbowy są dostępne.


Podatnicy, którzy będą przy rozliczeniu podatku za 2022 r. korzystać z usługi Twój e-PIT, uzyskają dostęp do wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego. Przy czym - jak wynika z informacji Ministerstwa Finansów - będzie to zeznanie podatkowe wyliczone według zasad obowiązujących obecnie, a więc wprowadzonych po 30 czerwca 2022 r.
Jednak administracja skarbowa będzie także liczyć tzw. hipotetyczny podatek - należy więc obliczać, ile podatnik zapłaciłby, gdyby był rozliczany według zasad obowiązujących w I połowie 2022 r.
Zeznanie podatkowe za rok ubiegły należy złożyć do 2 maja 2023 r.

PR24.pl, PAP, DoS