more_horiz
Gospodarka

Ponad 2 mln wniosków o 500+. Resort rodziny przypomina o terminach wypłaty świadczenia

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2023 10:39
Już ponad 2 mln dzieci zgłoszonych zostało do rządowego programu Rodzina 500+ na nowy okres świadczeniowy. Wnioski rodziców i opiekunów są na bieżąco rozpatrywane. Przyznano już świadczenie dla 1,1 mln dzieci - poinformowała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
500+ przysługuje na każde dziecko do ukończenia przez nie 18 lat, niezależnie od osiąganych dochodów. Osoby, które złożą wnioski do 30 kwietnia mają gwarancję ciągłości wypłaty świadczeń.
500+ przysługuje na każde dziecko do ukończenia przez nie 18 lat, niezależnie od osiąganych dochodów. Osoby, które złożą wnioski do 30 kwietnia mają gwarancję ciągłości wypłaty świadczeń.Foto: Shutterstock/SeventyFour

- Rządowy program Rodzina 500+ w tym roku obchodzi swoje siódme urodziny i niezmiennie cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Od początku trwania programu dla każdego z obecnych siedmiolatków wypłaciliśmy już po 40 tys. zł. W sumie do rodzin trafiło 220 mld zł - podkreśliła szefowa resortu rodziny.

Gwarancja ciągłości wypłaty

Wnioski można składać wyłącznie drogą elektroniczną, wybierając jeden z kanałów: portal Emp@tia Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, bankowość elektroniczną, PUE ZUS oraz poprzez aplikację mobilną mZUS.

- Osoby, które złożą wnioski do 30 kwietnia mają gwarancję ciągłości wypłaty świadczeń - przypomniała Marlena Maląg.
500+ przysługuje na każde dziecko do ukończenia przez nie 18 lat, niezależnie od osiąganych dochodów.


Terminy wypłat

Osobie, która złoży poprawnie wypełniony wniosek do 30 kwietnia 2023 r., ZUS wypłaci świadczenie do 30 czerwca 2023 r.

Jeśli złoży wniosek w maju - ZUS wypłaci świadczenie do 31 lipca wraz z wyrównaniem kwoty świadczenia od czerwca.

Jeśli wniosek zostanie złożony w czerwcu - ZUS wypłaci świadczenie do 31 sierpnia wraz z wyrównaniem kwoty świadczenia od czerwca, a jeśli w lipcu - ZUS wypłaci świadczenie do 30 września wraz z wyrównaniem kwoty świadczenia od lipca.

Z kolei na wniosek złożony w sierpniu - ZUS wypłaci świadczenie do 31 października wraz z wyrównaniem kwoty świadczenia od sierpnia.

PR24.pl, IAR, PAP, DoS