more_horiz
Gospodarka

Inwestycje w ramach unijnej polityki spójności. Powstanie nowy odcinek gazociągu przesyłowego w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2023 14:17
Komisja Europejska zatwierdziła ponad 124 mln euro z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na okres programowania 2014-2020 na budowę 253-kilometrowego odcinka gazociągu przesyłowego między Leśniewicami a Wronowem. Inwestycja będzie realizowana w województwach mazowieckim, łódzkim i lubelskim.
Inwestycja przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego Polski oraz umożliwi eksport gazu na Litwę, Słowację i Ukrainę.
Inwestycja przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego Polski oraz umożliwi eksport gazu na Litwę, Słowację i Ukrainę.Foto: shutterstock.com/Mircea Moira

Odcinek gazociągu, który będzie dofinansowany ze środków unijnych, jest częścią liczącego ponad 300 km gazociągu biegnącego z Gustorzyna do Wronowa.

- Ten projekt jest konkretnym przykładem wsparcia bezpieczeństwa energetycznego w Europie w ramach polityki spójności. W znaczący sposób przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego Polski poprzez dywersyfikację źródeł dostaw gazu oraz umożliwi eksport gazu na Litwę, Słowację i Ukrainę - oświadczyła unijna komisarz do spraw spójności i reform Elisa Ferreira.


Komisja Europejska podkreśla, że inwestycja jest "konkretnym symbolem unijnej solidarności między państwami członkowskimi UE a Ukrainą, wzmacnia połączenia i poprawia nasze ogólne bezpieczeństwo".

PR24.pl, PAP, DoS