more_horiz
Gospodarka

Tauron dofinansuje kolejne szkoły. "Wiedza daje najwyższą stopę zwrotu z zainwestowanego kapitału"

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2023 07:58
Koncern Tauron Polska Energia sfinansuje remonty i wyposażenie pracowni do nauki przedmiotów ścisłych w kolejnych czterech szkołach na obszarze swego działania. Szkoły mogą wnioskować o wsparcie firmy w projekcie Zielone Laboratoria Taurona do połowy maja.
Tauron od lat wspiera szkoły i inne placówki edukacyjne, m.in. tworząc w technikach klasy patronackie, w których obecnie uczy się 1,3 tys. osób.
Tauron od lat wspiera szkoły i inne placówki edukacyjne, m.in. tworząc w technikach klasy patronackie, w których obecnie uczy się 1,3 tys. osób.Foto: Stokkete/Shutterstock

Pierwsza edycja projektu, w którym Tauron oferuje szkołom z terenu woj. małopolskiego, śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego po 100 tys. zł na remont i wyposażenie pracowni, odbyła się w ubiegłym roku. Spłynęło wówczas 140 zgłoszeń.

Koncern wyłonił cztery zwycięskie projekty, które przedstawiły szkoły z Bachowic pod Wadowicami, Kluczy, Wałbrzycha i Gliwic. We wtorek w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 14 w Gliwicach, który był beneficjentem ubiegłorocznej edycji, firma ogłosiła szczegóły tegorocznego programu.

Pracownie ruszą we wrześniu

Do 15 maja potrwa przyjmowanie zgłoszeń szkół. Docenione zostaną najatrakcyjniejsze prezentacje planowanych pracowni. Zgłoszenia powinny być przygotowane w formie wideo lub prezentacji multimedialnych. Załączony powinien być szczegółowy kosztorys wydatkowania 100 tys. zł.

Wyniki mają zostać ogłoszone 23 maja. Organizatorzy wybiorą cztery najlepsze merytorycznie projekty. Pracownie będą mogły powstawać w wakacje, aby ruszyć we wrześniu. Szczegóły znajdują się na stronie laboratoria.tauron.pl.


- Tauron konsekwentnie rozwija gospodarkę opartą na wiedzy. Budując nowoczesną energetykę, opartą o źródła odnawialne, potrzebujemy fachowców, którzy będą gotowi sprostać nowym wyzwaniom - powiedział prezes Paweł Szczeszek.

- Myśląc więc o przyszłości firmy i gospodarki na południu Polski inwestujemy w szkoły, bo to właśnie wiedza daje najwyższą stopę zwrotu z zainwestowanego kapitału - dodał.

"Bezpieczniki Taurona"

Przedstawiciele Taurona przypominają, że koncern od lat wspiera szkoły i inne placówki edukacyjne, m.in. tworząc w technikach klasy patronackie, w których obecnie uczy się 1,3 tys. osób. Najlepsi uczniowie mogą liczyć na stypendia naukowe. Tauron organizuje zajęcia, a także praktyki i staże zawodowe. W proces nauczania zaangażowani są pracownicy koncernu.

Na platformie YouTube działa kanał "Bezpieczniki Taurona - włącz dla dobra dziecka" z filmami dla dzieci i młodzieży na temat fizyki i energetyki.

Na stronie edukacja.bezpieczniki.tauron.pl znajdują się m.in. scenariusze lekcji, gry online, quizy, ćwiczenia i instrukcje przeprowadzania doświadczeń. Grupa nagradza również najlepsze prace dyplomowe z dziedziny energetyki.

PR24.pl, IAR, PAP, DoS