more_horiz
Gospodarka

Samoobrona kobiet - zaufaj wojsku. Trwają zapisy na bezpłatne treningi

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2023 12:10
Ministerstwo Obrony Narodowej wraz z Centralnym Wojskowym Centrum Rekrutacji i Dowództwem Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje bezpłatne szkolenia z samoobrony dla dorosłych Polek. Szkolenia z doświadczonymi żołnierzami-instruktorami odbywać się będą w wybrane soboty i niedziele wiosną oraz latem w parkach miejskich, na plażach, w ośrodkach sportu i rekreacji na terenie całej Polski.
Żołnierze-instruktorzy uczą podstawowych zasad codziennego bezpieczeństwa, sposobów wykrywania oraz unikania zagrożeń.
Żołnierze-instruktorzy uczą podstawowych zasad codziennego bezpieczeństwa, sposobów wykrywania oraz unikania zagrożeń.Foto: Mariusz Błaszczak/Twitter

Już wczoraj, w 16 miastach, wszystkie chętne pełnoletnie panie mogły wziąć udział w blisko 4-godzinnym, bezpłatnym, praktycznym treningu z technik samoobrony, prowadzonym przez wykwalifikowanych żołnierzy-instruktorów.

Projekt realizowany jest w każdym województwie w wybrane weekendy od 27 maja do 20 sierpnia.

Promowanie obronności oraz budowanie pewności siebie

Żołnierze-instruktorzy uczą podstawowych zasad codziennego bezpieczeństwa, sposobów wykrywania oraz unikania zagrożeń. Pokażą techniki walki wręcz przydatne w niebezpiecznych sytuacjach. To okazja dla wszystkich chętnych pań, aby pod okiem doświadczonych instruktorów nauczyć się podstaw umiejętności zachowania się w sytuacjach zagrażających życiu lub zdrowiu, zwłaszcza wynikających z zastosowanej wobec nich przemocy fizycznej.

Uczestniczki będą miały także okazję zapoznać się z zasadami zdrowego stylu życia oraz odświeżyć praktyczną wiedzę na temat zasad udzielania pierwszej pomocy. Celem projektu jest promowanie obronności oraz budowanie pewności siebie w sytuacji kryzysowej.

Każda z uczestniczek szkolenia po jego ukończeniu otrzyma pamiątkowy certyfikat. W każdym z miejsc, w czasie szkolenia ochotniczek, ich bliscy, osoby towarzyszące, mogą odwiedzić punkty promocyjno-informacyjne lokalnych jednostek wojskowych. Każdy zainteresowany służbą w wojsku będzie mógł znaleźć kompleksową informację o rekrutacji do Sił Zbrojnych i porozmawiać z przedstawicielami Wojskowego Centrum Rekrutacji.

Na zakończenie szkolenia nie zabraknie kulinarnego hitu, jakim jest wojskowa grochówka.

Dodatkowe informacje na stronach internetowych

Regulamin, wykaz dat i miejsc szkolenia oraz lista osób prowadzących zapisy znajduje się na stronie: "Samoobrona kobiet - zaufaj wojsku - ruszają zapisy na bezpłatne treningi - Ministerstwo Obrony Narodowej".

Dodatkowe informacje można znaleźć na stronach internetowych oraz w mediach społecznościowych lokalnych Wojskowych Centrów Rekrutacji oraz jednostek wojskowych.

Bliższych informacji na temat projektu udziela także rzecznik prasowa CWCR ppłk Justyna Balik (tel. 571 221 001; e-mail: jbalik@mon.gov.pl).

PR24.pl, IAR, PAP, DoS

REKLAMA