more_horiz
Gospodarka

Dyskusje o gospodarce i geopolityce. Trwa "Kongres 590" [TRANSMISJA]

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2023 09:45
Cztery sceny, pięćdziesiąt paneli w dziesięciu obszarach tematycznych i dwa fora gospodarcze - w Warszawie rozpoczął się dwudniowy Kongres 590. Hasło tegorocznej, ósmej już edycji tego wydarzenia to "Przestrzenie wolności". Patronami Kongresu 590 są Polskie Radio i Polskie Radio 24.
Przyszłość polskiej gospodarki i zachodzące w Europie zmiany, a także finanse i planowane w najbliższych latach  inwestycje - to główne tematy ósmej edycji Kongresu 590.
Przyszłość polskiej gospodarki i zachodzące w Europie zmiany, a także finanse i planowane w najbliższych latach inwestycje - to główne tematy ósmej edycji Kongresu 590. Foto: mat. pras.

W dyskusjach o gospodarce i geopolityce wezmą udział goście zarówno z Polski, jak i z zagranicy, w tym między innymi były sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen oraz były zastępca naczelnego dowódcy sojuszniczych sił NATO w Europie generał Sir Richard Shirreff.

Transmisję na żywo można obejrzeć na stronie Kongresu 590: https://kongres590.pl/transmisja/scena-glowna/ 

Tematyka Kongresu

Uczestnicy, w tym przedstawiciele rządu,państwowych spółek, świata biznesu oraz nauki będą rozmawiali między innymi o polityce, bezpieczeństwie, transformacji energetycznej, technologii i kulturze.

Prezes Kongresu 590 Wojciech Majewski powiedział, że nie zabraknie też dyskusji o przestrzeniach wolności. W jednej z takich debat wezmą udział: profesor Chantal Delsol, filozofka, założycielka Instytutu badawczego imienia Hannah Arendt; profesor Jacek Hołówka, filozof Uniwersytetu Warszawskiego oraz ksiądz profesor Waldemar Chrostowski, teolog, biblista Komitetu Nauk Teologicznych Polskiej Akademii Nauk.

- Przestrzenie wolności, hasło naszego kongresu, też odnajdzie się w różnych debatach - zaznaczył prezes.

Zagraniczni goście wezmą udział między innymi w dwóch forach gospodarczych: Polska-Arabia Saudyjska oraz Polska-Czechy. Wojciech Majewski powiedział, że będą one okazją do rozmów o zacieśnianiu współpracy gospodarczej między krajami i o tym, jak dobrze wykorzystać zmieniającą się sytuację geopolityczną na świecie.

- I oczywiście, jakie najlepsze korzyści z tej współpracy miałyby oba kraje - dodał prezes kongresu.

Wszystkie panele można śledzić na bieżąco w internecie, na stronie internetowej kongresu. Początek wydarzenia zaplanowano na 10.

Kongres od początku odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Pierwsza edycja została zorganizowana w listopadzie 2016 roku w Jasionce koło Rzeszowa.

Nazwa wydarzenia - Kongres 590 - nawiązuje do prefiksu kodu kreskowego, którym w większości przypadków oznaczone są towary wytwarzane lub dystrybuowane przez przedsiębiorstwa zarejestrowane w Polsce.
Patronami Kongresu 590 są Polskie Radio i Polskie Radio 24.

Posłuchaj
00:29 12418529_2.mp3 Zagraniczni goście wezmą udział między innymi w dwóch forach gospodarczych: Polska-Arabia Saudyjska oraz Polska-Czechy. Wojciech Majewski powiedział, że będą one okazją do rozmów o zacieśnianiu współpracy gospodarczej między krajami. Źródło: IAR

Czytaj także:

PolskieRadio24.pl/ IAR/ mib