more_horiz
Gospodarka

Orlen Paczka w Polsce. Liczba punktów odbioru przekroczyła liczbę 10 tysięcy

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2023 11:16
Pod koniec sierpnia liczba punktów odbioru Orlen Paczki przekroczyła 10 tys. - poinformował Orlen. Rośnie również liczba centrów logistycznych.
Orlen Paczka została uruchomiona we wrześniu 2021 roku
Orlen Paczka została uruchomiona we wrześniu 2021 roku Foto: Shutterstock/Grand Warszawski

Dodano, że przesyłki można nadać i odebrać w ponad 3,4 tys. automatów paczkowych, ok. 1,1 tys. stacji paliw, w 700 kioskach Ruchu i ok. 5 tys. punktów partnerskich.

Orlen Paczka uruchomiona we wrześniu 2021 roku. Wraz z rozwojem usługi, rośnie też sieć centrów logistycznych. Aktualnie jest ich 19, a do końca roku planowanych jest uruchomienie kolejnych czterech.

Orlen Paczka w dynamicznym rozwoju

Niedawno prezes Orlenu Daniel Obajtek ocenił, że "segment usług kurierskich jest ważną częścią strategii rozwoju oferty detalicznej Grupy Orlen", przy czym "w ciągu półtora roku Orlen Paczka stała się istotnym graczem na krajowym rynku i cały czas rozwija się bardzo dynamicznie".

- W ciągu roku liczba klientów naszej usługi wzrosła o 90 proc. Koncentrujemy się na rozbudowie potencjału logistycznego i rozwoju segmentu automatów paczkowych, których liczba w tym roku podwoi się" - powiedział wtedy Daniel Obajtek, cytowany w komunikacie Orlenu.

Czytaj także na tvpinfo.pl: Orlen tworzy giganta na rynku kurierskim

Koncern zaznaczył, iż Orlen Paczka, od momentu uruchomienia we wrześniu 2021 r., "notuje znaczne wzrosty wolumenów paczek i zwielokrotnienie liczby nadawców". "W porównaniu do drugiego kwartału zeszłego roku, w ostatnim kwartale bieżącego roku koncern odnotował 165 proc. wzrost wolumenu paczek i 90 proc. wzrost liczby użytkowników" - podał Orlen.

Koncern odnotowuje także stałe wzrosty wskaźników satysfakcji użytkowników Orlen Paczki - aż 82 proc. z nich przyznaje jej najwyższą ocenę, a 91 proc. klientów ocenia jako ponadprzeciętną.

Czytaj więcej na i.pl. Orlen stworzy własnego giganta na rynku kurierskim? Usługi paczkowe mogą zniknąć z Poczty Polskiej. Sprawdź szczegóły

Grupa Orlen to multienergetyczny koncern, który posiada m.in. siedem rafinerii: cztery w Polsce - w tym największą w Płocku, dwie w Czechach i jedną na Litwie. Ma ok. 3,1 tys. stacji paliw w Polsce, Niemczech, Czechach i na Słowacji, Litwie i na Węgrzech. Posiada również rozbudowany segment petrochemiczny i segment wydobywczy węglowodorów. Prowadzi inwestycje związane z energetyką odnawialną, jak farmy wiatrowe i fotowoltaiczne. Do 2030 r. zamierza uruchomić co najmniej jeden mały reaktor jądrowy SMR.

Czytaj także:

PAP/IAR/ISBnews/PR24.pl/mk