more_horiz
Gospodarka

Program "Ciepłe Mieszkanie". Ruszył drugi nabór wniosków. Budżet tej edycji to miliard złotych

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2023 11:29
Do 375 tysięcy złotych dofinansowania mogą otrzymać wspólnoty mieszkaniowe z programu "Ciepłe Mieszkanie". Z kolei mieszkańcy zabudowy wielorodzinnej i najemcy lokali komunalnych mogą dostać do 41 tysięcy złotych na wymianę kopciuchów i poprawę efektywności energetycznej.
Termomodernizacja jest jednym ze sposobów na zmniejszenie kosztów ogrzewania.
Termomodernizacja jest jednym ze sposobów na zmniejszenie kosztów ogrzewania.Foto: stock.adobe.com

W najnowszej odsłonie "Ciepłego Mieszkania" podwyższono kwotę dotacji, która jest uzależniona od dochodu najemcy lub właściciela. Intensywność dofinansowania wynosi 30 procent kosztów kwalifikowanych w pierwszym poziomie, 60 procent w drugim poziomie i 90 procent w trzecim poziomie.

Wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Paweł Mirowski mówi, że przewidziano preferencyjne warunki dla mieszkańców najbardziej zanieczyszczonych gmin w Polsce.


Posłuchaj
00:31 Paweł Mirowski wiceprezes NFOŚiGW o programie Ciepłe mieszkanie IAR.mp3 Paweł Mirowski o programie "Ciepłe Mieszkanie" (IAR)

Paweł Mirowski zaznaczył, że to gminy ubiegają się o wsparcie z programu.


Posłuchaj
00:32 Paweł Mirowski wiceprezes NFOŚiGW o programie termomodernizacji dla gmin.mp3 Paweł Mirowski o programie termomodernizacji dla gmin (IAR)

Nabór wniosków potrwa do końca stycznia przyszłego roku.


PR24/IAR/sw